Muzika

2020.05.14 11:41

„Drive In Live“ koncertai Paluknio aerodrome tęsiasi: scenoje – ir Vidas Bareikis, ir „Flying Saucer Gang“

LRT.lt 2020.05.14 11:41

Vilniaus aeroklubo teritorijoje Paluknio aerodrome kiekvieną savaitgalį buriasi lietuvių muzikos gerbėjai, kuriems organizatoriai siūlo visą žanrų vitražą „Drive In Live“ koncertų serijoje.

Jau šį savaitgalį ten įvyks du kosminiai vakarėliai su „Happyendless“ ir Junior a, netrukus bus surengtas ugningas Vido Bareikio šou, o naujosios kartos reperių gerbėjai jau gali gūglinti kelią į jungtinį „Flying Saucer Gang“ ir „Mad Money“ koncertą.

Šį penktadienį aerodromo aikštėje koncertuos elektroninės muzikos architektai „Happyendless“, savo audiovizualiniais čiuptuvais sugebantys pastverti klausytoją ir laikyti jį už vožtuvų viso pasirodymo metu. Šįkart muzikinė kelionė bus dar įdomesnė, nes duetas pristatys savo naujausią albumą „Utopia“.

„Kūriniai gimė natūraliai, gražiai, be skausmo. Gal viskas taip sutapo: mūsų muzika ir šis keistas laikas. Gal kaip menininkai mes atspėjome ateitį? Studijoje praleidome daug naktų – tai juntama muzikoje“, – pasakoja „Happyendless“ narys Marius Narbutis.

Jam smalsu, kaip „utopinio“ albumo kūriniai išsilies tokio formato koncerte. „Tai lyg žiūrėjimas pro troleibuso langą: važiuoji ir matai koncertą“, – nusijuokia Marius.

Jiedu su kolega Andriumi Kaukliu nėra šnekiausios būtybės scenoje. Tačiau muzika, šviesos ir fantastinė vaizdo grafika didžiajame ekrane kalbės už juos. Be to, atvykusieji į „Happyendless“ koncertą galės laimėti ypač vertingą dovaną. Kompiuterio programa išrinks vieną laimingą bilietą, ir jo savininkui atiteks kolekcinis vinilas – viena iš pirmųjų 5-ių bandomųjų „Utopia“ plokštelių. Visas tiražas pasirodys birželį.

Gegužės 16-ąją, šeštadienį, Paluknyje koncertuos Junior a, kurį gerbėjai pastarąjį sykį gyvai matė dar lapkritį, – pavasario turą teko atšaukti dėl pandemijos.

„Be galo pasiilgau klausytojų, scenos, grojimo – bus nuostabu! – neleidžia abejoti Junior a. – Kaip Liam’as iš „Oasis“ kažkada dainavo: „Paint no illusion, you gotta click with what you got“. Jei vienintelis būdas mums pasimatyti – klausytojams sėdint automobilyje, o mums stovint ten kažkur ant didelės scenos – tebūnie. Smagu, kad yra tokių iniciatyvų kaip „Drive In Live“, dėl kurių šie pasimatymai apskritai įmanomi.“

Tie, kas yra buvę Junior a koncertuose, puikiai žino jausmą, kuris pakimba ore velniškai garsiai užgrojus muzikai. „Tas jausmas kažkoks kosminis. Nemanau, kad tai, jog viską teks stebėti pro automobilio langą, šitą magiją nuslopins“, – sako Junior a.

Penktadienį vyksiantį „Happyendless“ koncertą ir šeštadienį vyksiantį Junior a koncertą tiesiogiai transliuos radijo stotis LRT OPUS. Koncertų pradžia - 20 val. 30 min.

Gegužės 22 d. aerodrome automobilių stogus kilnos nevaržomos energijos atlikėjas Vidas Bareikis. „Galvojau, kad šis laikotarpis bus sunkesnis, nes netikėtai teko koreguoti visus šių metų planus, sustabdyti koncertinę veiklą. Bet nuo pat pirmosios karantino dienos sau pasakiau, kad nestovėsiu vietoje, o kaip tik – persiorientuosiu ir judėsiu pirmyn sau būdingu tempu, – pasakoja Vidas. – Per šiuos 2 mėnesius nuotoliniu būdu jau įrašiau 10 naujų dainų, su sūnumi Adu kiekvieną savaitę pristatome po naują kūrinį projektui „Dainuokim kartu“. Veiklos televizijoje ir namuose netrūksta, bet aš žiauriai išsiilgau gyvų susitikimų su klausytojais", - sako atlikėjas.

V. Bareikis jau net sapnuoja masinius koncertus, kai kartu su minia traukia „Ežero dugne“. Atėjo laikas išrėkti tai gyvai. „Jaučiuosi kaip koks lenktynių žirgas, kurį kažkas bandė sulaikyti, bet štai vartai atsivėrė. Labai džiaugiuosi! Be to, smagu, kad šiame koncerte žiūrovai bus kaip animacinio filmo „Ratai“ veikėjai ir tai jau dabar man kelia visokių minčių improvizacijoms. Nepažadu, kad visų automobilių kapotai liks saugūs“, – juokiasi Vidas.

Dar viena karšta „Drive In Live“ naujiena: gegužės 28-ąją į aerodromą įvairuos skandalingasis Kauno repo hameris su naujosios kartos žvaigždėmis, didžiausiais „bangeriais“ ir jų visų laikų hitais, sukančiais milijonus perklausų. Laukia neblogas vakarėlis su „Flying Saucer Gang“ ir „Mad Money“ nepraustaburniais: šie maištingi gengai ketina įpūsti gyvasties visiems, išvargusiems nuo taisyklių.

„Tai bus repo kultūros mikrofestivalis. Visiškas neformatas, atitinkantis tokį laiką, kokį gavome patirti. Abi grupės nusiteikusios pozityviai ir entuziastingai. Be to, gali būti, kad atlikėjų sąrašas dar pasipildys. Muzikantai nori groti ir jie turi groti“, – sako jungtinio repo koncerto idėjinis vadas Motiejus Čaplikas-Degree.

Praėjusį savaitgalį Paluknio aerodrome vilniečių reperių „G & G Sindikato“ aukštai iškeltas kumštis tapo nauja kartelės žyma: į jų koncertą buvo išpirkti visi bilietai. „Mes iškėlėm kumščius. Jūs įdėjot širdis! Pasakyti vien „ačiū Jums“ būtų per mažai“, – naktį po koncerto socialiniuose tinkluose rašė Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

„Pirmos sekundės ant scenos truputį nejaukios: išeini ir matai vien mašinas, nėra bendravimo, – juokiasi Donatas Juršėnas-Donciavas. – Bet tie žmonės mašinose vis tiek sugeba komunikuoti: per šviesas, per signalus, iškištas rankas. Netrukus tu nebejauti, kad groji aikštei, pilnai mašinų – jie jas „sužmogina“. Labai cool! Nemažai koncertų dabar vyksta socialiniuose tinkluose, bet tokioje aikštėje vis tiek yra gyvo koncerto jausmas: kai ne iš namų klausaisi, o matai grupę ant scenos, ją visai kitaip jauti. Ir mums tai – kol kas vienintelė galimybė išlįsti iš būdos. Buvo faina. Bet tikėkimės, kad neužilgo vėl galėsime groti žmonėms, kurių veidus matysime.“

Publika po jų koncerto dar ilgai šaudė emocinius fejerverkus. Ne vienam didelį įspūdį paliko ir „G & G Sindikatą“ apšildę „FreeStarz“ – Jama ir Banginis, garsėjantys unikaliais „dabar ir čia“ kalamais repo tekstais.

Koncertų Paluknio aerodrome akimirkos:

Vilniaus aeroklubo teritorijoje išaugusi „Drive In Live“ scena jau domina ne tik muzikos mylėtojus – alternatyvas vasaros renginiams čia kuria ir verslo kompanijos. „Kadangi daugumai teko atšaukti planuotas kolektyvines pramogas, vis gausėja užklausų dėl privačių renginių perkėlimo į Paluknio aerodromą“, – kalbėjo atlikėjų koncertus čia organizuojančios kompanijos „Showart“ vadovas Artūras Trofimovas.

Pasak jo, „Drive In Live“ renginiai ir jų aptarnavimas evoliucionuoja: biotualetai veikia viso koncerto metu, ne tik atvykimo valandą. Aerodrome jau dirba maisto tiekėjai, galima įsigyti įvairių užkandžių.

„Be to, esame pasiruošę pajungti reikiamas garso sistemas ir žaibiškai reformuoti dabartinį muzikinių renginių modelį į normalius gyvo garso koncertus, kai tik bus leista išlipti iš automobilių. Taigi, visi iš anksto įsigyti bilietai galios ir pasibaigus karantinui“, – sakė A. Trofimovas.