Naujienų srautas

Muzika2020.03.25 13:57

Dėl koronaviruso nukeliamas jubiliejinis festivalis „Kaunas Jazz“: tariamasi dėl naujų datų

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2020.03.25 13:57

Vienas didžiausių Lietuvos džiazo festivalių „Kaunas Jazz“, kitą mėnesį turėjęs pakviesti publiką į jubiliejinius 30-mečio koncertus, nukeliamas dėl koronaviruso grėsmės.

Apie tai socialiniuose tinkluose pranešė patys festivalio, kuris turėjo prasidėti balandžio 14-ąją ir įvairiuose šalies miestuose vykti iki mėnesio pabaigos, rengėjai.

Lietuvoje dėl koronaviruso paskelbtas karantinas, renginiai draudžiami iki kitos savaitės vidurio, tačiau neabejojama, kad šie draudimai bus pratęsti.

Be to, dėl suparalyžiuotų kelionių oro transportu ir uždarytų sienų būtų sudėtinga įsivaizduoti, kaip pakviesti užsienio muzikantai, jei situacija nesikeis, balandį galėtų atvykti į Lietuvą.

Festivalyje pavasarį turėjo pasirodyti daug žinomų Lietuvos muzikantų, JAV džiazo žvaigždės Gregory Porteris (su Kauno simfoniniu orkestru), Bobas Jamesas, Cecile McLorin Salvant, populiarus Vokietijos trimitininkas Tillas Bronneris ir kiti garsūs užsienio atlikėjai.

Festivalio meno vadovė Indrė Jučaitė portalui LRT.lt sakė, jog su visais atlikėjais šiuo metu deramasi dėl naujų koncertų datų, o įsigyti bilietai galios į būsimus jų pasirodymus festivalyje.

„Festivalis nėra atšaukiamas, jis nukeliamas. Planuojame, kad jis su kiek pakitusia programa įvyks šiais metais, bet šią akimirką dar sunku pasakyti tikslesnį laiką. Kaip visi suprantame, situacija dėl koronaviruso kelia klaustukų, nėra aišku, kada jau bus galima organizuoti didelius renginius.

Liepos viduryje suplanuoti du festivalio koncertai Trakuose ir Palangoje – ten koncertuos portugalų dainininkas Salvadoras Sobralis, planuojame, kad šie renginiai įvyks. Kai tik turėsime daugiau informacijos dėl kitų festivalio koncertų, pranešime“, - sakė I. Jučaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą