Muzika

2020.03.15 18:31

Tuščioje Vilniaus bažnyčioje Jurga surengė specialų koncertą „Nebijok“: pamatykite jo įrašą

LRT.lt 2020.03.15 18:31

Lietuvoje dėl koronaviruso grėsmės atšaukus visus renginius, sekmadienio vakarą dainininkė Jurga surengė specialų koncertą Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Jis įvyko be žiūrovų.

Mintis surengti palaikymo koncertą, skirtą visiems muzikantams ir klausytojams, sunerimusiems dėl dabartinės situacijos ir savo sveikatos, dainininkei kilo po to, kai Lietuvoje dėl koronaviruso prevencijos buvo uždrausti visi renginiai.

„Labai noriu dainuodama pasidalinti tikėjimu, kad viską atlaikysim ir viską kartu išspręsim. Žinoma, šiek tiek bijau ir pati, nes nemėgstu nežinios, bet kartu džiaugiuosi tvyrančiu bendrumo jausmu ir įsiklausymu į vienas kitą – to dabar labiausiai reikia“, – „Nebijok“ vakaro idėją pristato Jurga.

Koncerto įrašą galite pamatyti čia:

„Šiandien tiesiogiai transliuosime palaikymo koncertą, tikėdami, kad muzika pasklis su ramybės, motyvacijos ir šilumos banga ten, kur yra labiausiai reikalinga. Esam laimingi dalindamiesi tuo, kas yra mūsų didžiausios vertybės – muzika, tikėjimu ir viltimi", - prieš pasirodymą sakė dainininkė.

Koncertas organizuojamas visiškai nemokamai, bendraminčiams išreiškus palaikymą šiai pozityviai idėjai, Šv. Kotrynos bažnyčiai Vilniuje padovanojus pasirodymui savo patalpas, o garso, šviesos ir filmavimo paslaugų įmonėms „Šviesiai garsiai“, Jurgiui Stasikėliui ir „Dazzle MEDIA“ – neatlygintinai suteikus visą reikalingą įrangą. Laikantis koronaviruso prevencijos rekomendacijų, klausytojai į koncertą patekti negalėjo.

„Tikėkimės, kad jūs dabar mums plojat. Džiaugiamės, kad galime prisidėti prie susikaupimo, vilties, sukaupti ramybę į vienus namus, kurie šį vakarą bus jūsų namai“, - koncertą pradėjo Jurga.

Koncerto transliacijos pradžią kiek gadino techniniai trikdžiai, dėl kurių vieną kūrinį netgi teko pakartoti, tačiau ypatingos vakaro nuotaikos tai nesudrumstė.

Valados trukmės koncerte, kurį internetu stebėjo tūkstančiai žmonių, ji su grupe dainavo ir gerai žinomus hitus („Aukso pieva“, „Nebijok“, „Dance“, "Instrukcija"), ir naujausias dainas - „Švyturiai“, „Po kitu dangum“.

„Jausmas – keistas. Norisi scenoje kalbėti tyliau“, - tuščioje salėje kalbėjo Jurga, paraginusi žiūrovus kuo dažniau plauti rankas, bet tai daryti su daina.

Žiūrovai sulaukė ir staigmenų – dainos „5th Season” akustinės versijos, kuri gerokai skyrėsi nuo originalios.

Koncertą baigdama kūriniu „Nebijok“, Jurga jį skyrė „tiems, kurių pagalbos mums dabar reikia labiausiai – medikams“.