Muzika

2020.02.05 15:09

LRT.lt studijoje viešėjusi Aistė Pilvelytė: viena iš tėčio svajonių buvo, kad aš atstovaučiau Lietuvai „Eurovizijoje“

LRT.lt 2020.02.05 15:09

Trečiadienio popietę naujienų portalo LRT.lt tiesioginėje transliacijoje viešėjo dainininkė Aistė Pivelytė, atliekanti kūrinį „Unbreakable“ ir savaitgalį pirmajame „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje iškovojusi vietą finale. Pokalbio metu A. Pilvelytė papasakojo ir apie tai, ką „Eurovizija“ reiškė jos dukrai ir 2016-aisiais iškeliavusiam jos tėčiui Algirdui Pilveliui.

Pokalbio įrašas:

Tėčio ir dukros norus išpildyti siekianti Aistė Pilvelytė į finalą žengia tvirtai: einu su tikslu laimėti

Aistė Pilvelytė pirmą sykį laimę atrankoje išbandė dar prieš 20 metų. Šių metų atranka – dvyliktasis jos bandymas pelnyti kelialapį į didžiausią Europos dainų konkursą.

„Einu nusiteikusi tvirtai, turiu norą ir tikslą laimėti“, - LRT.lt sakė dainininkė, kurios užnugaryje šįkart – stiprus „eurovizinių“ dainų kūrėjas.

Aistės pasirodymas atrankoje:

Eurovizija 2020. Aistė Pilvelytė – „Unbreakable“

Dainą „Unbreakable“, kurią Aistė atlieka atrankoje, kartu su bendražygiu Johnny Sanchezu parašė Thomas G:sonas – garsus švedų dainų kūrėjas, kuris yra ir vienas iš 2012-aisiais „Euroviziją“ laimėjusio švedų atlikėjos Loreen hito „Euphoria“ autorių.

Thomo Gustafssono (tikrasis šio kūrėjo vardas) dainos „Eurovizijoje“ skambėjo net trylika kartų – po tris kartus jos atstovavo Švedijai, Ispanijai ir Gruzijai, du kartus – Kiprui, po vieną sykį – Norvegijai, Danijai ir Maltai. Įvairių šalių „Eurovizijos“ atrankose yra skambėjusios net 99 Thomo parašytos dainos.

„Taip, „Euphoria“ – turbūt geriausias jo kūrinys, bet yra ir daug kitų puikių dainų. Pavyzdžiui, esu perdainavusi jo kūrinį „Invincible“ (ši daina, atlikta Švedijos popžvaigždės Carolos, 2006-aisiais „Eurovizijoje“ užėmė 5-ąją vietą – Red.).

Užsimezgė draugystė, susirašinėjame, palaikome ryšį, matysime, kaip seksis toliau“, – pasakojo Aistė.

Įrašyti dainos „Unbreakable“ vokalo partijos ji keliavo į studiją Švedijoje, ten įrašyta ir kūrinio fonograma.

Anot Aistės, šis kūrinys yra apie tai, jog moterį daro nepalaužiama meilė – vaikui, vyrui, artimam žmogui, draugui ar draugei.

„Daina parašyta būtent man, pritaikyta mano balsui.

Ar tai – vienas geriausių mano dainuotų kūrinių? Viena geresnių, bet visos, kurias atlikau „Eurovizijos“ atrankose, buvo geros, išskirtinės. Pavyzdžiui, „Melancolia“ ar „I‘m Like A Wolf“. Neičiau dainuoti kūrinio, jei jis man nepatiktų ar netiktų“, - sakė A. Pilvelytė.

Antrajame „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje, kurį LRT žiūrovai pamatys šeštadienio vakarą, dėl keturių kelialapių į finalą susirungs 8 atlikėjai.

Pirmajame pusfinalyje į finalą, kuris Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks vasario 15 dieną, žengė Aistė Pilvelytė, grupė „The Roop“, KaYra ir Rūta Loop.