Muzika

2019.10.04 12:33

Į Vilnių atvykstančios grupės OMD jubiliejaus dovana – įspūdingas geriausių dainų rinkinys

LRT.lt2019.10.04 12:33

Penktadienį (spalio 4 d.) grupė „Orchestral Manoeuvres In The Dark“ išleido geriausių savo dainų megarinkinį. Sausio 31 d. pirmąkart Lietuvoje koncertuosianti legendinė britų elektroninės muzikos grupė gerbėjams dovanoja įspūdingą megarinkinį „Souvenir – The Singles 1979-2019“, kurį sudaro net 5 CD ir 2 DVD diskai.

Geriausias savo dainas OMD atliks ir pirmame savo koncerte mūsų šalyje, kuris jau sausio 31 d. įvyks „Compensa“ koncertų saleje Vilniuje.

Visų 40 singlų, kuriuos per savo karjerą įrašė ir išleido grupė, skambesys buvo atnaujintas naujausių skaitmeninių technologijų pagalba. Be gerai žinomų hitų „Electricity“, „Enola Gay“, „Souvenir“, „Joan Of Arc“, „Messages“, „Sailing On The Seven Seas“, „Call My Name”, „Dream Of Me (Based On Love‘s Theme)“ ir daugelio kitų, į albumą pateko ir dvi naujos OMD dainos: neseniai singlu išleistas kūrinys „Don‘t Go“ ir iki šiol negirdėta daina – „Liberator“.

Didžiausius gerbėjus nustebins net 22 dainos iš OMD archyvų. Šie kūriniai, kuriuos naujai prodiusavo pats grupės narys Paulas Humphreys, iki šiol niekur nebuvo girdėti ar skelbti. Be to, naujame megarinkinyje esančiuose DVD diskuose melomanai ras visus OMD pasirodymus per BBC televiziją, „Mermaid Theatre“ salėje įamžintą pilną 2011 m. koncertą ir neseniai atrastą 1983 m. „Hammersmith Odeon“ scenoje nufilmuotą pasirodymą.

Grupę „Orchestral Manoeuvres In The Dark“ (arba OMD) 1978 m. įkūrė mokyklos draugai Andy McCluskey (vokalas ir boso gitara) ir Paulas Humphreys (klavišiniai, vokalas), prie kurių prisijungė Martinas Cooperis (klavišai, saksofonas) ir Stuart Kershaw (mušamieji). Synthpop muzikos stiliaus klasika tapęs debiutinis OMD singlas „Electricity“ buvo išleistas 1979 m.

OMD neslepia, kad karjeros pradžioje didelę įtaką jų kūrybai turėjo Brianas Eno ir „Kraftwerk“. „Elektroninė muzika – tai mūsų kalba. Tai yra mūsų bendravimo būdas“, – teigia grupės įkūrėjai Andy McCluskey ir Paulas Humphreys. Nuo debiutinio singlo „Electricity“ iki naujausio 2017-ųjų albumo „The Luxury of Punishment“, grupė „Orchestral Manoeuvres In The Dark“ yra viena iš nedaugelio new wave muzikos epochos atstovių, kuriančių kokybišką šiuolaikinę muziką.

OMD kūryba traukia ne tik ištikimus grupės gerbėjus, bet ir jaunąją kartą. Synthpop stiliaus pionieriai darė ir daro įtaką kitoms grupėms ir atlikėjams. OMD muzika užburia nuo pirmųjų natų, kažką artimo sau joje randa milijonai muzikos mylėtojų. Grupės koncertai garsėja nuoširdumu ir profesionalumu. Ilgiau nei keturis dešimtmečius muzikuojanti grupė OMD netrukus pradės turą Europoje. Britų muzikos legendos gastroles pradės spalio 15 d. Portugalijoje. Vėliau OMD koncertuos Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje. Vokietijoje, Estijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Belgijoje, Nyderlanduose ir Prancūzijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.