Muzika

2019.09.27 14:56

Į Lietuvą atvykstanti grupė OMD atgaivino seną dainą: prisidėjo ir „Depeche Mode“ įkūrėjas

LRT.lt2019.09.27 14:56

Sausio 31 d. pirmąkart Lietuvoje koncertuosianti grupė „Orchestral Manoeuvres In The Dark“ (OMD) nepaliauja džiuginti.

Penktadienį (rugsėjo 27 d.) legendinis britų elektroninės muzikos kolektyvas perleido debiutinį singlą „Electricity“. Be titulinės dainos, gerbėjai naujame leidinyje taip pat ras ir naują kūrinio „Almost“ versiją.

Iki šiol niekur neskelbtą dainos remiksą įrašė vienas grupės „Depeche Mode“ įkūrėjų, dueto „Yazoo“ narys, o dabar kolektyvo „Erasure“ atstovas – garsus elektroninės muzikos prodiuseris Vince'as Clarke'as. Abiejų singlo dainų skambesys buvo atnaujintas garsioje Londono įrašų studijoje „Abbey Road Studios“.

Viena synthpop muzikos stiliaus pradininkių OMD šiemet žymi 40-ties metų veiklos jubiliejų, kurį švenčia rengdama pasaulines koncertines gastroles „Souvenir – 40th Anniversary Greatest Hits Tour“. Specialiai šiai progai bus perleistas ir geriausių OMD hitų rinkinys, kuriame be puikiai žinomų kūrinių „Electricity“, „Enola Gay“, „Souvenir“, „Joan Of Arc“, „Messages“, „Sailing On The Seven Seas“, „Call My Name“ ar „Dream Of Me (Based On Love‘s Theme)“ taip pat atsidurs ir dvi naujos dainos „Don‘t Go“ ir „Liberator“. Neabejojama, kad visus geriausius OMD hitus gerbėjai išgirs ir koncerte, kuris sausio 31 d. vyks „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje.

Grupę „Orchestral Manoeuvres In The Dark“ (arba OMD) 1978 m. įkūrė mokyklos draugai Andy McCluskey (vokalas ir boso gitara) ir Paulas Humphreys (klavišiniai, vokalas), prie kurių prisijungė Martinas Cooperis (klavišai, saksofonas) ir Stuartas Kershaw (mušamieji). Synthpop muzikos stiliaus klasika tapęs debiutinis OMD singlas „Electricity“ buvo išleistas 1979 m. Kiek vėliau daugelyje Europos šalių hitais tapo grupės dainos: „Souvenir“, „Messages“, „Enola Gay“, „Joan Of Arc“ ir didelės sėkmės Jungtinėse Amerikos Valstijose sulaukęs filme „Pretty In Pink“ skambėjęs kūrinys „If You Leave“.

OMD neslepia, kad karjeros pradžioje didelę įtaką jų kūrybai turėjo Brianas Eno ir „Kraftwerk“. „Elektroninė muzika – tai mūsų kalba. Tai yra mūsų bendravimo būdas“, – teigia grupės įkūrėjai Andy McCluskey ir Paulas Humphreys.

Nuo 1979 m. pasirodžiusio debiutinio singlo „Electricity“ iki naujausio 2017-ųjų albumo „The Luxury of Punishment“, grupė „Orchestral Manoeuvres In The Dark“ yra viena iš nedaugelio new wave muzikos epochos atstovių, kuriančių kokybišką šiuolaikinę muziką.

OMD kūryba traukia ne tik ištikimus grupės gerbėjus, bet ir jaunąją kartą. Synthpop stiliaus pionieriai darė ir daro įtaką kitoms grupėms ir atlikėjams.

OMD muzika užburia nuo pirmųjų natų, kažką artimo sau joje randa milijonai muzikos mylėtojų. Grupės koncertai garsėja nuoširdumu ir profesionalumu. Prieš pradėdama koncertus Europoje, OMD surengs gastroles Šiaurės Amerikoje, kur gros su grupėmis „The B-52‘s“ ir „Berlin“. Spalio mėnesį OMD grįš į Europą. Portugalijoje prasidėsiančio turo metu grupė vėliau koncertuos Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Estijoje ir Lietuvoje.