Muzika

2019.09.17 10:07

Lietuviai „Sheep Got Waxed” Vilniuje surengs koncertą su Čilės mistikais „Föllakzoid”

LRT.lt2019.09.17 10:07

Kada paskutinį kartą gyvai stebėjote grupės iš tolimosios Čilės koncertą? Vienas iš nedažnai pasitaikančių įvykių - jau rugsėjo 19 d.

Savo itin plataus Europos turo metu Vilnių aplankys „Sacred Bones Records” perliukas „Föllakzoid”. Juos scenoje pasitiks vietiniai muzikinių taisyklių laužytojai „Sheep Got Waxed”.

„Tikimės ne dviejų atskirų koncertų, o vieno didelio potyrio. Neįsijausti bus neįmanoma”, - sako retai Vilniuje gyvus pasirodymus rengianti grupė „Sheep Got Waxed”.

„Föllakzoid” susibūrė 2008 metais, kaip senų vaikystės draugų muzikinis eksperimentas ir nuo to laiko leidosi į muzikines paieškas. Pradėję su stipriais krautroko pagrindais, primenančiais tokias legendas kaip „Neu!” ir „Can”, jie nesustoja ir drąsiai ieško savo psichodelinės muzikos kelio, nevengdami pasukti ir į techno muzikos pusę. Drauge su skambesio kaita, keitėsi ir grupės sudėtis, kurios pagrindas dabar - duetas Domingæ ir Diego.

Visa „Föllakzoid” kūryba susiveda į minimalistinius garso peizažus, pagardinamus subtilia elektronika, gyvų instrumentų mišiniu ir Pietų Amerikos misticizmu. Bene svarbiausia grupei - nukelti klausytoją į tamsiuosius pasąmonės užkaborius ir ne veltui jie teigia: „Jei ne muzika - greičiausiai būtume vietiniai šamanai”. Dabar jų burtai - garso bangos, kuriais jie noriai dalinasi savo įsimintinų gyvų pasirodymų metu.

„Föllakzoid” kūrybos kraityje yra keturi studijiniai albumai bei du EP. Kaip tik šių metų rugpjūtį jie išleido naująjį savo albumą „I“. Domingæ Garcia-Huidobro ir Diego Lorca teigia, kad šiam albumui gilios įtakos turėjo senovinė inkų muzika, kuriai būdinga daug gaudesio, sakralumo bei gilūs, repetityvūs būgnų ritmai. Tai albumas, kuris visų pirma kelia nuostabą savo kūrybos procesu. „Föllakzoid” griauna kūrėjo sąvoką ir saitus tarp kompozicijų bei garsų kūrimo, perdavę 60 atskirų instrumentinių garso takų prodiuserio Atom™ globai ir aranžavimui. Galbūt tai muzikos ateitis?

Tinkamą įžangą muzikinei „Föllakzoid” kelionei sukurs vietiniai postdžiazo eksperimentatoriai „Sheep Got Waxed”. Sunkiai į žanrų ribas įstatoma grupė nepalieka abejingų dėl nepriekaištingo ir sunkiai prognozuojamo savo muzikinių užmojų atlikimo.

Tai jau spėjo įvertinti ir užsienio klausytojai bei atlikėjai. Naujausias jų albumas „Tommy Got Waxed” išleistas bendradarbiaujant su olandų grupe „Tommy Moustache” bus pristatytas šių metų „Vilnius Jazz” programoje. Šiuo metu grupė intensyviai dirba prie naujausio studijinio albumo.

Įsimintinas ir muzikaliai margas tamsiosios psichodelikos įvykis - jau rugsėjo 19 d., Vilniuje, kultūros bare “Kablys”.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt