Muzika

2019.08.07 23:53

Festivalyje „Untold City“ nostalgiškai suskambo grupės „Skylė“ garsiausios dainos

LRT.lt2019.08.07 23:53

Vilniuje tęsiasi festivalis „Untold city“. Vilniaus universiteto didįjį kiemą šildė linksmas ir vasariškas Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas „10 000 nuogų mėnulių“, sakoma pranešime spaudai.

Festivalio žiūrovų rugpjūtį dar laukia trys išskirtiniai pasirodymai: „Queen“ superhitus atliks Jeronimas Milius; neapolietiškas melodijas ir Luciano Pavarotti iš naujo atrasti kvies Merūnas Vitulskis ir Baltijos gitarų kvartetas. Festivalį „Untold City“ uždarys Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“ su koncertu-spektakliu „Poetai ateina“.

Trečiadienis buvo skirtas „Skylės“ gerbėjams, kurie garsėja išskirtine ištikimybe mylimai grupei ir gausiai lanko visus jos koncertus. Pastaraisiais metais grupė koncentravosi ties itin rimtais projektais ir smagias senas lengvo roko dainas buvo atidėjusi į šalį.

Šis koncertas buvo tarsi mielas pasivaikščiojimas prieš laukiantį didžiausią ir svarbiausią metų įvykį – projektą „Broliai“ su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, kuris vienintelį kartą bus atliktas spalio 25 d. Vilniuje, „Siemens“ arenoje.

Festivalyje „Untold City“ „Brolių“ kūriniai neskambėjo. Trečiadienio vakarą margai pasidabinusi ir žaismingai nusiteikusi „Skylė“ atliko aštuoniolikos dainų programą. Dauguma jų sukurtos tuomet, kai trečią dešimtį skaičiuojančios grupės nariai buvo dar labai jauni, dar – studentai. Mokėsi jie būtent Vilniaus universitete, kurio pilnutėliame pagrindiniame kieme ir vyko koncertas.

„Prieš dvidešimt metų mes čia vaikštinėjome, skaitėme knygas ir kūrėme dainas. Kai kurias šiandien ir pagrosim. Aistė ta proga net pasipuošė filologės kostiumu“, – šmaikštavo grupės lyderis Rokas Radzevičius.

A. Smilgevičiūtė išties pasidabino išskirtinai: itin ryškia raudona septintojo dešimtmečio stiliaus suknele. Gėlių vaikų įvaizdį subtiliai išlaikė ir visa grupė. Ir jis labai tiko prie senųjų „Skylės“ kūrinių, kurie publikai kėlė malonų nostalgijos virpuliuką ir ne vienam atgaivino kalną smagių prisiminimų.

Didžiausi grupės gerbėjai nuo pat pradžių nedrąsiai kilo iš savo vietų šokiui. Koncerto pabaigoje jie jau nebebuvo vieniši – visa didžiulė minia stovėdama klausėsi romantiškojo „Meilės dueto“ iš roko operos „Jūratė ir Kastytis“, kurį atliko Rokas Smilgevičius ir Aistė Radzevičienė. Būtent taip netikėtai valiūkiškai vienas kitą pristatė grupės lyderiai, sukeldami visuotinį juoką.

Dauguma dainų, kurios skambėjo tą vakarą, jau spėtos pasiilgti. Programoje buvo „Gangas“, „Kolibriai“, „Septynis ilgus metus“, „Manęs nebuvo“, „Žiema“ ir titulinė daina – iš legendinio, 2000-aisiais išleisto, grupės albumo „Babilonas“. Jame pirmą kartą kaip pagrindinis vokalas suskambo krištolinis A. Smilgevičiūtės balsas.

Žiūrovai išgirdo ir dainas „Žiogas“, „Ubagai“ , „Kazokai“, „Jamaika“, „Ernestas“ bei titulinę – iš garsiojo albumo „Lukiškių pieva“. O jis, net sunku patikėti, išleistas prieš dvidešimt trejus metus. „Lukiškių pievoje“ buvo ir visai programai pavadinimą pasufleravęs grupės hitas „10 000 nuogų mėnulių“ – linksmas kūrinys, uždavęs pagrindinį toną koncertui.

„Babilonas“ ir „Lukiškių pieva“ sudarė branduolį, tačiau buvo galima išgirsti ir kelias dainas iš albumo „Povandeninės kronikos“, ir kūrinį „Žvaigždė ir svirplys“ iš „Vilko vartų“. Geriausi „Skylės“ diskografijos žinovai turėjo nemenkai nustebti išgirdę dainą „Žaneta“, kuri visiškai nepelnytai nepakliuvo nė į vieną grupės albumą.

Koncertą užbaigė „Meilės duetas“ ir ryškiai raudonai nušvitusi Šv. Jonų bažnyčia – publika skirstėsi kalbėdama, kad tokio gražaus vaizdo ir garso derinio seniai nebuvo patyrę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt