Naujienų srautas

Muzika2019.07.30 09:53

„Despotin Fam“ kviečia į koncertą Vilniuje: bandysime nustebinti net pačius save

LRT.lt 2019.07.30 09:53

Paskutinį vasaros mėnesį pasitikti reikia triukšmingai – tuo įsitikinusi sostinės „Vasaros Terasos“ komanda rugpjūčio 1 d. kviečia praleisti klausant grupės „Despotin Fam“ kūrybos.

Paskutinis kolektyvo koncertas Vilniuje šią vasarą kartu žymės ir lapkritį išleisto albumo „Toli – Gražu“ koncertuose pabaigą.

„Pagrosime maksimaliai daug dainų iš albumo „Toli – Gražu“ ir pagrindines iš dviejų prieš tai buvusių – „Odisėja 49“ ir „Vienas“. Iš artėjančio koncerto verta tikėtis kelių naujų versijų ir retai grojamų kūrinių. Kadangi turėsime visą sceną sau, bandysime pagroti ilgesnę programą ir gal nustebint net pačius save“, – pasakoja vienas „Despotin Fam“ šeimos narių Vaiper Vitalijus.

„Mūsų koncertai reti dėl paprastos priežasties – vis dar esame išsibarstę po pasaulį. Šiemet jau turėjome bent 6 koncertus. Džiaugiamės kiekvienu iš jų. Po koncerto turėsime laiką skirti naujiems projektams, solo darbams“, – sako grupės nariai.

Šiuo metu kūrybinis „Despotin Fam“ procesas – itin priklausomas nuo technologijų. Grupės nariai – Vaiperis, Šmėkla ir Liežuvis pasakoja per pastaruosius kelis metus įpratę dirbti internetu: „Dažnai kūrinius užbaigiame nesusitikę. Bet gyvo darbo ir atmosferos, be abejo, neatstos niekas.“

Vienas laisviausių repo kolektyvų Lietuvoje „Despotin Fam“ gyvuoja jau dešimtmetį. Drąsiu skambesiu ir unikaliais tekstais grupė poetiškai reiškia socialinę kritiką, imasi analizuoti meilės, vartojimo ir interneto poveikio sveikiems žmonių ryšiams tematiką.

Anot pačių grupės narių, šiuo metu pati aktualiausia jiems yra politinės priespaudos ir laisvės tema. Taip pat – didėjanti praraja tarp realumo ir fikcijos, kurioje dažnai gyvename dėka socialinių tinklų ir konstruojamos naujos realybės. „Per padidinamąjį stiklą tyrinėjame savo išgyvenimus ir santykius per nuotolį, kaip mūsų santykiai pasikeitė per tiek pažinties metų“, – sako atlikėjai.

Pirmą rugpjūčio ketvirtadienį Vilniuje įsikūrusioje „Vasaros terasoje“ (Vilniaus g. 39) ant scenos lips ne tik reperiai iš „Despotin Fam“. Juos apšildyti sutiko eksperimentinio (t)repo atlikėjas „IYE“, jau spėjęs pridaryti šiek tiek triukšmo Lietuvos pogrindžio scenoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą