Muzika

2019.05.19 03:26

„Eurovizijos“ laimėtojas Duncanas Laurence‘as: net nedrįsau apie tai svajoti

Ramūnas Zilnys, Specialiai LRT.lt iš Tel Avivo2019.05.19 03:26

Šeštadienio vakarą Tel Avive surengtą „Eurovizijos“ dainų konkursą laimėjo Nyderlandų dainininkas Duncanas Laurence‘as su kūriniu „Arcade“.

Liūdnai romantišku kūriniu išsvajotą trofėjų nuskynęs dainininkas savo šaliai iškovojo penktąją pergalę per Nyderlandų eurovizinę istoriją. Pastarąjį sykį ši šalis „Eurovizijoje“ triumfavo 1975 metais.

Biseksualus atlikėjas, kuris yra prisipažinęs, jog vaikystėje dėl savo išvaizdos yra patyręs nemažai patyčių, kūrinį „Arcade“ rašė pats, su dviem kitais kūrėjais.

Lažybininkų aiškiu favoritu laikytas dainininkas muzika žavėjosi nuo mažens ir teigė, kad ji jam tapo užuovėja nuo gyvenimo negandų.

Šešiolikos jis laimėjo talentų šou ir nuo to laiko intensyviai siekė muzikinės karjeros.

„Arcade“ yra daina apie ilgesį. Meilės, kažko, kas atrodo nepasiekiama, ilgesį. Tai daina, kalbanti apie viltį. Viltį, kad gyvenime rasi, ko ieškai“, – pergalingą savo kūrinį apibūdina Duncanas.

Po triumfo Tel Avivo parodų centre jis surengė spaudos konferenciją, kurioje sakė, kad per repeticiją prieš finalą labai jaudinosi, tačiau tada nusprendė sugrįžti prie esmės.

„Eurovizija 2019. Finalas“. Daina nugalėtoja: Nyderlandai. Duncan Laurence – „Arcade“

„Prisiminiau, kad svarbiausia yra muzika. Prisiminiau, kodėl parašiau šią dainą. Ir tai padėjo padainuoti ją geriausiai, kaip galiu“, – sakė atlikėjas, „Eurovizijoje“ surengęs santūrų pasirodymą, kurio metu dainą atliko sėdėdamas prie fortepijono.

Prieš penkerius metus jis dalyvavo muzikiniame TV šou „Olandijos balsas“, kuriame jo mokytoja tapo atlikėja Ilse DeLange. Ši atlikėja žinoma, kaip grupės „The Common Linnets“, kuri tais metais „Eurovizijoje“ pelnė antrąją vietą, dainininkė. Laikoma, kad ji smarkiai prisidėjo prie Duncano muzikinės karjeros.

„Ką norėčiau jai pasakyti? Atleiskite, pirmiausia noriu tai pasakyti jai tiesiai“, – sakė D. Laurence‘as.

Jis taip pat atsisakė gyvai konferencijoje atlikti bent kelias savo pergalingos dainos eilutes: „Šiąnakt dar turėsiu dainuoti „Eurovizijos“ klube. Dainą galite susirasti internete ir pasiklausyti“.

Nors lažybininkų buvo laikomas aiškiu favoritu, D. Laurence‘as teigė netikėjęs jų prognozėmis.

„Net nedrįsau svajoti apie pergalę. Čia „Eurovizija“, bet kas gali nutikti. Todėl ir myliu šį konkursą, kad jis nenuspėjamas.

Tai nutiko, prognozės išsipildė. Bet vis maniau, kad prognozės tėra tik prognozės. Jos – kaip komplimentas, bet tuo pačiu ir kelia baimę“, – kalbėjo olandas.

Pagal naują finalo balsų skelbimo sistemą tik paskutinę akimirką paaiškėjo, kad jis laimėjo „Euroviziją“, o iki tol pagrindiniu konkurentu laikytas švedas Johnas Lundvikas užėmė šeštąją vietą.

„Su Johnu apsikeitėme telefono numeriais, noriu rašyti su juo muziką. Kai laukiau rezultato, kartojau sau – nenusivilk, jei jis laimės.

Jei Johnas būtų laimėjęs, būčiau didžiavęsis ir laimingas“, – sakė Duncanas.

Nors finale įvykęs JAV popžvaigždės Madonnos pasirodymas sulaukė daug kritikos dėl silpno dainavimo gyvai, D. Laurence‘as jį gyrė.

„Kartą per gyvenimą gali pamatyti ją iš taip arti. Manau, kad ji puikiai pasirodė. Ypač patiko paslaptinga jos pasirodymo pradžia“, – sakė konkurso laimėtojas.

Jei galėtų rinktis bet kurį „Eurovizijos“ laimėtoją, ateityje jis norėtų įrašyti kūrinį su švedu Mansu Zelmerlowu.

Geriausias pergalės „Eurovizijoje“ receptas, anot Duncano, yra tiesiog būti atviru ir kurti tau pačiam artimą muziką.

Pernai izraelietė Netta laimėjo su spalvingu ir energingu pasirodymu, o užpernai portugalas Salvadoras Sobralis – su ramybe, romantika ir mintimi, jog muzikai nereikalingi fejerverkai.

„Man priimtina ir viena, ir kita. Jei dainai reikia fejerverkų – pirmyn. Bet esmė – muzika“, – kalbėjo „Eurovizijos“ laimėtojas.