Naujienų srautas

Muzika2019.05.19 01:03

Ant „Eurovizijos“ scenos pasirodžiusi Madonna sukėlė skandalą

LRT.lt 2019.05.19 01:03

Galbūt ne veltui Izraelis žadėjo, kad jų rengiama 64-oji „Eurovizija“ bus pati įspūdingiausia. Vien jau ką reiškia popkaralienės Madonnos pasirodymas, dar prieš konkursą sulaukęs turbūt daugiau dėmesio, nei kurio nors dalyvio daina. Tiesa, ir finale atlikėja neapsiėjo be akibrokštų.

Žaliajame „Eurovizijos“ kambarėlyje apsilankė ir visame pasaulyje garsus prancūzų dizaineris Jean Paul Gaultier, patikinęs, kad yra didžiulis konkurso gerbėjas ir jį žiūrintis dar nuo tada, kai buvo vaikas.

Net ir tie, kurie nėra dizainerio kūrybos gerbėjai, tikrai yra matę garsiąją Maddonos cilindrinę liemenėlę ar plunksnomis dekoruotą Dana International suknelę, kurią vilkėdama 1998 m. ji laimėjo „Euroviziją“. Abiejų minėtų drabužių autorius – J. P. Gaultier.

Ir Madonna, ir Dana International yra vadinamos garsiojo dizainerio mūzomis. „Mane žavi labai stiprios asmenybės“, – apie tai, ko reikia, kad taptum jo mūza, sakė dizaineris.

Po visų dalyvių pasirodymų, scenoje pasirodė ir dizainerio mūza tituluojama Madonna. Jos pasirodymas tapo bene labiausiai aptarinėjamu konkurso pasirodymu dar likus porai mėnesių iki „Eurovizijos“. Ir konkurso organizatoriai, ir gerbėjai ilgai suko galvas nežinodami, ar finale tikrai išvysime atlikėjos pasirodymą.

Kol vyko pirmojo pusfinalio kovos, privačiu lėktuvu iš Londono atvykusi atlikėja, trečiadienį ėjo repetuoti dar oficialiai nepatvirtinusi savo dalyvavimo, o visas abejones išsklaidė tik antrojo pusfinalio dieną, likus porai dienų iki didžiojo finalo.

Buvo tokių, kurie tyliai vylėsi, jog scenos primadona dar antrojo pusfinalio vakarą bent trumpam užsuks į žaliąjį „Eurovizijos“ kambarį, tačiau ji taip ir nepasirodė.

Vis dėlto, ilgai bandžiusi visų kantrybę ir atsiriekusi nemažai dėmesio sau Madonnna ant scenos pasirodė, o prieš tai trumpam užsuko ir į žaliąjį kambarį, kur buvo pasitikta griausmingomis ovacijomis. 

Ją kalbinęs vedėjas Assis Azaras primadoną pasveikino su nauju albumu „Madam X“ ir dainos „Like a Prayer“ trisdešimtmečiu. Tuo tarpu Madonna sveikino konkurso dalyvius:

„Nesvarbu, kas laimės, jūs visi jau esate nugalėtojai. Patekti čia, kur esate šįvakar nebuvo lengva. Pirmiausia turėjote svajonę, kuria turėjote tikėti, turėjote kažko atsisakyti, kažką paaukoti, kad pelnytumėte vietą šiame finale. Mano nuomone, tai jau laimėjimas, nesvarbu, kas nutiks vakaro pabaigoje.“

Ji ragino niekada nenuvertinti muzikos galimybės suburti žmones – juk būtent muzikos dėka šį vakar Tel Avive susirinko tiek delegacijų iš skirtingų pasaulio kampelių, būtent muzikos dėka ir ji aplankė tiek daug šalių. „Music makes the people come together“, – savo dainos priedainį traukė drauge su visų finale dalyvaujančių šalių delegacijomis.

Savo pasirodymą Madonna pradėjo daina „Like a Prayer“, atliko ir kūrinių iš naujojo savo albumo. Tačiau netrukus po pasirodymo, žmonės piktinosi, kad Madonnos balsas nebuvo toks skambus kaip visada, kartais atrodė silpnas, o kartais atrodė, kad ji traukia pro šalį. Pasirodymo pabaigoje popkaralienė jau akivaizdžiai nusidainavo.

Dėmesį pritraukė ir ant scenos pasirodžiusi šokėjų pora, vieno iš šokėjų nugarą puošė Izraelio vėliava, kito – Palestinos. Jie išsiskyrė ir pasuko į skirtingas scenos puses, o Madonna tuo metu dainavo žodžius „Wake up“, reiškiančius „Atsibusk“. 

Po Madonnos pasirodymo konkurso organizatoriai išplatino pranešimą, kuriame rašoma, jog ši scena nebuvo suderinta su EBU (Europos transliuotojų sąjunga) ir Izraelio transliuotoju KAN – per repeticijas šokėjai pasirodė be Palestinos vėliavos ant nugaros, tad organizatoriai tokio žingsnio nenumatė. 

„Eurovizija“ nėra politinis renginys ir Madonna buvo apie tai informuota“, – patikino organizatoriai.

Su Palestinos simbolika pasirodė ir Izraelio politiką kritikuojanti islandų grupė „Hatari“ .Skelbiant balsus islandai, Įįjuos atsisukus kamerai, ištiesė Palestinos vėliavėles. Jas organizatoriai netrukus užkulisiuose konfiskavo.

„Eurovizijoje“ politikuoti yra draudžiama. 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą