Muzika

2019.05.19 01:58

Vėl nemalonumai Baltarusijai: komisija prieš pat „Eurovizijos“ finalą buvo diskvalifikuota

LRT.lt2019.05.19 01:58

Likus keletui valandų iki „Eurovizijos“ finalo pradžios buvo nuspręsta diskvalifikuoti Baltarusijos komisiją. Taip nutiko dėl to, kad trečiadienį per interviu portalui „Tut“ buvo atskleista, kaip komisijos nariai balsavo per pirmąjį konkurso pusfinalį.

Eurovoix.com praneša, kad Baltarusijos komisijos balsavimas buvo atskleistas per interviu, nors pagal „Eurovizijos“ taisykles to daryti neleidžiama. Dėl to EBU ėmėsi veiksmų ir minėtą komisiją pašalino iš konkurso finalo. Pagal „Eurovizijos“ taisykles, pusfinalių balsavimo rezultatai turi būti atskleidžiami tik po didžiojo finalo.

Komisijos pirmininkas Valerijus Prigunas portalui „Tut” sakė: „Beveik vienbalsiai išrinkome tris nugalėtojus. Iš tiesų dėl pirmųjų šešių septynių vietų beveik nesiginčijome. Tuomet turėjo nuspręsti, kam skirti 8–10 vietas. Dėl jų diskutavome apie 10 minučių“.

Per interviu taip pat paaiškėjo, koks komisijos narys kurios šalies atstovui skyrė savo balsus per pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį.

Primename, kad Baltarusija jau spėjo pasižymėti ne iš gerosios pusės. Valstybinės televizijos laidų vedėjas Jevgenijus Perlinas sukėlė pasipiktinimo bangą dėl savo homofobiškų pastebėjimų per pirmąjį pusfinalį.

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt