Naujienų srautas

Muzika2019.05.16 10:35

Prieš lemiamą „Eurovizijos“ kovą Jurijus Tel Avive šventė ypatingą savo gyvenimo įvykį

Ketvirtadienis – kol kas svarbiausia diena dainininko Jurijaus Veklenko karjeroje. Bet ne tik todėl, kad vakare jis pasirodys „Eurovizijos“ konkurso scenoje, kur bandys išplėšti kelialapį į šeštadienį vyksiantį finalą.

Ketvirtadienio rytą skaitmeninėse interneto platformose pasirodė debiutinis dainininko albumas „Mano sapnuose“. Ta proga atlikėjas Tel Avivo viešbutyje, kuriame yra apsistojęs, ryte surengė trumpą spaudos konferenciją.

„Albumas – svarbus įvykis bet kurio atlikėjo gyvenime. Tai mano pirmasis kūdikis, kurį paleidžiu į pasaulį. Jausmas – nuostabus“, – sakė dainininkas.

Pirmąjį savo albumą jis ruošė ilgiau nei dvejus metus, pats prisidėjo prie dainų kūrimo. Albumą prodiusavo trys žinomi Lietuvos muzikos scenos veikėjai – Gytis Valickas-Echoes, Leonas Somovas ir Linas Strockis.

Pastarasis prodiuseris, elektroninės muzikos pasaulyje išgarsėjęs Few Nolder slapyvardžiu, pasveikinti Jurijaus atvyko ir į Tel Avivą. Tai įdomus sutapimas – išvakarėse šis lietuvis grojo dideliame renginyje miesto paplūdimyje.

Beje, iki šiol visas jo ir Jurijaus bendradarbiavimas vyko per atstumą – ketvirtadienio rytą jie pirmą sykį susitiko akis į akį.

„Elektroninė ir popmuzika – labai susijusios. Džiaugiuosi, kad teko prisidėti prie šio albumo“, - kalbėjo L. Strockis.

Tiesa, stebėti „Eurovizijos“ arenoje jis neketina.

„Esu išsinuomavęs studiją, eisiu padirbėti. Dėl „Eurovizijos“ – gal kitą kartą“, – susirinkusius žurnalistus ir Jurijų prajuokino Linas.

Didžioji dalis debiutinio Jurijaus albumo dainų – lietuvių kalba, tačiau jame, žinoma, skamba ir eurovizinis kūrinys „Run With The Lions“.

„Dainuoju lietuviams, todėl kūriniai – lietuviški. Gal kada ateityje įrašysiu ir albumą anglų kalba“, – kalbėjo Jurijus, kuris grįžęs į Lietuvą tikisi surengti „Mano sapnuose“ pristatymo koncertą.

Albumo išleidimo datos prie pasirodymo „Eurovizijoje“ jis teigė specialiai nederinęs – tiesiog prieš konkursą baigė įrašyti paskutines dainas ir nusprendė, kad tai – puiki proga jį pristatyti.

„Apie ką dainos? Dauguma – apie mano gyvenimą. Neslėpsiu, yra pora dainų apie mano buvusias. Nesakysiu, kurios būtent, kad jos nepaprašytų būti įvardytos kaip bendraautorės“, – juokėsi Jurijus.

Prieš lemiamą kovą antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje jis buvo puikiai nusiteikęs.

„Miegojau gerai, viskas tvarkoje. Ką sapnavau? Tiesą sakant, nieko“, – prisipažino atlikėjas.

Albumas išleistas tik internete, gaminti jo kompaktinės plokštelės neketinama.

„Dabar tokie laikai, kai visa muzika klausoma internetu. Nematėme tikslo leisti albumą fiziniu formatu“, – sakė dainininko vadybininkas Martynas Tyla.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą