Muzika

2019.05.15 20:46

„Eurovizija“ plečiasi į JAV

LRT.lt2019.05.15 20:46

Paskelbta, kad didžiausias pasaulyje muzikinis televizijos konkursas „Eurovizija“ dar labiau plečia savo geografines ribas. Po kelerių metų bus rengiamas konkurso atitikmuo Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Tinklapyje esc2usa.com skelbiama, kad konkursui JAV organizuoti licenciją suteikė Europos transliuotojų sąjunga (EBU). Pirmoji amerikietiška „Eurovizija“ turėtų vykti 2021 metais.

Įdomu tai, kad šiuo metu tinklapyje informacijos apie naujovę yra minimaliai, nuotraukos vos dvi, o vienoje iš jų – pernykštė Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Ieva Zasimauskaitė.

Pranešama, kad amerikietiškąją konkurso versiją organizuos svajonių komanda. Ją sudaro švedijos prodiuseriai Anders Lenhoffas ir Peter Settmanas, ilgamečiai „Eurovizijos" prodiuseriai Christer Björkman ir Ola Melzigbei bei tarptautinė kompanija „Brain Academy“.

„Eurovizijos dainų konkursas jau daugiau nei šešis dešimtmečius vienija skirtingas auditorijas, turinčias tas pačias vertybes. Kiekvienais metais jis išlieka svarbiausiu renginiu daugiau nei 40-čiai besivaržančių šalių. Kasmet juo mėgaujasi beveik 200 milijonų žiūrovų visame pasaulyje. Metas „Eurovizijai“ pasiekti dar didesnę auditoriją“, – tinklapyje cituojamas „Eurovizijos“ vykdomasis prodiuseris Jon Ola Sandas.

Amerikiečiai originalią „Euroviziją“ tiesiogiai gali stebėti nuo 2016-ujų. Tai pačiais metais finale, vykusiame Stokholme, Švedijoje pirmą kartą svečio teisėmis pasirodė ir Amerikos popmuzikos žvaigždė Justinas Timberlake`as.

Apie „Euroviziją“ savo laidose namažai kalba ir ją šmaikščiai komentuoja amerikiečių komijas Johnas Oliveris.

Kinija renginį stebi dar ilgiau, nuo 2014-ųjų. 2017-aisiais buvo paskelbta, kad „Euroviziją“ planuojama rengti ir Azijoje, tačiau daugiau detalių apie šį susitarimą nepranešama.