Naujienų srautas

Muzika2019.05.03 16:19

Į „Euroviziją“ grįžti norinti Ieva Zasimauskaitė: Jurijui turiu tik vieną patarimą

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.05.03 16:19

Jau šį savaitgalį Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko išvyks į Tel Avivą, kur gegužės 16-ąją rungsis antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje.

Pernai Lietuvai didžiausiame Europos dainų konkurse atstovavusi atlikėja Ieva Zasimauskaitė įsitikinusi – Jurijui Izraelyje seksis puikiai.

„Šįmet atidžiai nesekiau atrankos, bet pati buvau pakviesta padainuoti finale. Dar prieš tai mano vyro Mariaus mama sakė – pamatysite, laimės šis berniukas, Jurijus. Paklausiau dainos ir apstulbau – vau, čia Lietuva?

Įspūdis iškart buvo puikus, o „Eurovizija“ yra įspūdžio konkursas“, – apsilankiusi portalo LRT.lt tiesioginėje transliacijoje, kalbėjo Ieva.

Jurijui ji turi tik vieną patarimą – nieko pernelyg nekeisti savo pasirodyme, tiesiog eiti ir iš širdies padainuoti.

„Jis turi puikią dainą, išvaizdą, balsą. Nieko nereikia keisti, tiesiog išjausti dainą, taip, kaip jis tai padarė atrankos finale.

Taip, bus sakančių, kad pasirodymas – per ramus. Pernai irgi daug kas sakė, kad mano pasirodymui reikia šou, būgnų ir visokių galų, kad niekas manęs nepastebės, bet tiesiog išėjau, padainavau, ir buvo gerai.

Jurijaus dainoje nieko netrūksta. Man norisi į jį žiūrėti, klausytis, esu didelė jo gerbėja. Jis viduje turi kažką, ko žmonės ieško labiausiai.

O nuvykus į Izraelį tereikia susikaupti, padainuoti, laisvai bendrauti su žiniasklaida ir kitais dalyviais. Neapsikrauti dalykais, kurie nuo jo nepriklauso.

Manau, kad jis tikrai pateks į finalą, o ten bus lyderių dešimtuke“, – prognozavo Ieva.

Ji pati šiuo metu džiaugiasi smagiu karjeros laikotarpiu. Šeštadienį Birštone atlikėja baigs pirmąjį solinį koncertų turą, kuriame pasirodo su styginių kvartetu.

„Tai buvo mano svajonė. Net rašydama dainas visada galvoje girdžiu styginių grupę, tai kažką suvirpina širdy. Šiurpuliukai per odą vaikšto.

Dainuoju ir jau išleistas savo dainas, ir ABBA, „Queen“ kūrinius. Yra ir lyrikos, ir vietų, kur žmonėms norisi stotis nuo kėdžių. Šiais koncertais esu patenkinta“, – pasakojo Ieva.

Iki šiol pirmojo albumo neišleidusi dainininkė teigė, kad kūrinių jau turi tiek, kad pakaktų keturiems diskams, tačiau nori išsirinkti pačias geriausias dainas. O galbūt išleisti net du albumus – vieną lietuvių, kitą – anglų kalbomis.

Prabėgus metams po „Eurovizijos“, jos karjera klostosi puikiai – birželį atlikėja pasirodys labdaros koncerte Čikagoje, vasarą daug koncertuos Lietuvoje, yra kviečiama dainuoti net į Australiją.

„Interneto platformų statistika rodo, kad daugiausiai žmonių mano dainų pasiklauso Švedijoje. Tai net keista.
Mano gyvenimas – šioks toks chaosas. Iš vienos pusės – norisi dar keliauti, dainuoti, lėkti. Iš kitos pusės – vis dažniau pasvajoju apie vaikus, ramybę, trobelę su tvenkiniu, kur būtų galima atsipūsti“, – atviravo dainininkė.

Dabar žvelgdama į savo „eurovizinę“ patirtį, Ieva pripažįsta – ne viskas buvo taip lengva, kaip ji stengėsi pateikti.

„Taip, labai jaudinausi. Tai buvo ir vienos sunkiausių, ir gražiausių akimirkų. Su baime kovojau medituodama, daug bendraudama su dvasiniu mokytoju. Sako, karui reikia ruoštis dar iki jo, nes prasidėjus jau per vėlu. Aš taip ir dariau. Ne paslaptis, kad gyvenime esu turėjusi panikos priepuolių. Žinojau, kad jei pasiduosiu baimei, negalėsiu susivaldyti.

Bet buvo visko – kai atrodo, kad plaukai slenka, skrandį skauda, neaišku, kas darosi kūnui. Yra atlikėjų, kurie konkurse dalyvavo dvejus metus iš eilės. Tai – ne man. Turi pasiruošti fiziškai ir psichologiškai, konkursas nėra vien tos trys minutės scenoje. Daug kelionių, ištisi mėnesiai darbų, tai sudėtinga. Kai baigėsi „Eurovizija“, maniau, kad tikrai niekada to nenorėčiau kartoti“, – pasakojo I. Zasimauskaitė.

Tiesa, emocijoms atlėgus, ji jau galvoja kitaip.

„Neslėpsiu, dabar jau norėčiau sugrįžti į „Euroviziją“. Net pradėjau galvoti apie idėjas, kurios tiktų šiam konkursui. Jei atsirastų tinkama daina, tikrai svarstyčiau galimybę dalyvauti dar kartą“, – sakė Ieva.

Nuo minčių apie „Euroviziją“ jos neatbaidė ir pernykštė nesėkmė – gruodį Kauno „Žalgirio“ arenoje Ieva ketino rengti didelį koncertą, į kurį pakvietė ir kelis kitus konkurso dalyvius iš užsienio.

Renginį teko atšaukti dėl nepakankamai gerų bilietų pardavimų, tačiau Ieva nenusiminė.

„Buvo kelios sunkios dienos, kai skambinau visiems draugams, liūdėjau ir galvojau, ar teisingai padariau. Bet iš visų patirčių galima pasisemti ko nors gero. Turbūt turėjo nutikti taip, kaip nutiko“, – kalbėjo I. Zasimauskaitė.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi