Muzika

2019.04.10 14:34

Išgirskite: Adomaitis, Zasimauskaitė ir kiti garsūs atlikėjai įrašė himną Lietuvos mokykloms

LRT.lt2019.04.10 14:34

Socialinių mokslų kolegija (SMK) ėmėsi iniciatyvos ir kartu su žinomais Lietuvos muzikos kūrėjais įrašė himną jaunimui.

Tai muzikos kūrinys, kuris siunčia ypatingą žinią kiekvienam jaunam žmogui apie savo svajonių siekimą, nepaisant jokių kliūčių, apie draugystę, laisvę ir kūrybą. Pirmą kartą visų atlikėjų gyvai atliekamas kūrinys nuskambės Vilniaus „Siemens" arenoje balandžio 11 dieną vyksiančiame Jaunimo festivalyje „Vibelift“.

Himno žodžius ir muziką sukūrė vienas geriausių Lietuvos muzikos prodiuserių ir atlikėjų Linas Adomaitis. Himną atlikti sutiko žinomi Lietuvos muzikos atlikėjai - Ieva Zasimauskaitė, Monika Linkytė, Jurgis Brūzga, Vilius Popendikis, Vidas Bareikis, Milėja Stankevičiūtė, Kristina Radžiukynaitė, Kotryna Juodzevičiūtė.

Pasak himną kūrusio menininko L. Adomaičio, kaip ir visas kūrinio tekstas, taip ir pavadinimas, metaforinis. Jame užkoduota begalybės iliuzija.

O toje iliuzijoje pačios tikriausios ir beribės žmonių svajonės, tikslai, mintys, siekiai.

„Metaforas kiekvienas žmogus atranda savaip. Galbūt „Milijonai šviesmečių” vienam asocijuosis su kosmosu, kitam su begalybe, o dar kitam su žvaigždžių karais. Himno žinutė yra, kad mūsų valioje slypi begalybė, mūsų idėjos beribės, mes galime pasiekti bet kokių tikslų, jei tai darome iš visos širdies ir drąsiai giname savo svajones.

Juk, kai tiki idėja, net patys grandioziškiausi projektai lengvai įveikiami. Atlikėjų būrys išties įspūdingas. Visi jie yra jaunystės ir veržlumo simboliai. Man, kaip dainos prodiuseriui, labai malonu buvo dirbti su tokia komanda. Esu dėkingas kiekvienam už entuziazmą“, - sakė himno autorius L. Adomaitis.

Himno sukūrimo iniciatyvos ėmėsi Socialinių mokslų kolegijos direktorė ir festivalio „Vibelift“ organizatorė Gabija Skučaitė.

„Muzika - tai metaforų ir jausmų kalba, kuri suprantama visiems ir kurią kiekvienas priima su savais potyriais ir individualiu suvokimu. Todėl, siekdami įkvėpti jaunimą gilesniam savęs pažinimui, kartu su geriausiais Lietuvos muzikos kūrėjais ir atlikėjais sukūrėme himną, kuriame kosmoso ir šviesmečių metaforomis kalbama apie kiekvieno žmogaus kelionę tarsi skrydį, renkant žvaigždes ir patiriant visatą savyje.

Tai kūrinys apie begalines galimybes, kurios slypi kiekviename iš mūsų, nes juk kiekvienas žmogus pats yra ir Visata, ir begalybė. Tai kūrinys apie ryšius tarp žmonių, apie draugystę kaip pagrindą bendrai kūrybai. Šis jaunimo himnas - dovana visoms Lietuvos mokykloms, kad jų šventėse skambėtų šiuolaikinė įkvepianti muzika. Tai dovana kiekvienam Lietuvos žmogui, kuriam kartais pritrūksta drąsos skristi link savo svajonių”, - himno idėją pristato G. Skučaitė.

M. Linkytė, jei tik turi galimybę, visada mielai prisideda prie įvairių jaunimą motyvuojančių iniciatyvų. Atlikėja puikiai žino, koks svarbus ir reikalingas kartais būna kitų palaikymas.

„Man visada labai gera prisidėti prie galimybės įkvėpti jaunus žmones. Tikiuosi, jog kiekvienas, kuriam reikės padrąsinimo ir motyvacijos, beklausydamas šį himną, tai pajaus ir pasiims šį jausmą su savimi”, - linkėdama jaunimui visada tikėti savimi ir savo jėgomis, sakė dainininkė.

J. Brūzga sako, kad jauni žmonės yra tai, kuo mes vis būsime ateityje, todėl jam visada norisi prisijungti prie iniciatyvų, kurios skatina jaunimą: „Tikiu, kad muzika turi nerealios galios, ne veltui tiek liūdnais momentais, tiek džiaugsmo akimirkomis mes puolame ieškoti mūsų nuotaiką atitinkančių dainų. Ir, jei aš galiu bent maža dalele prisidėti prie muzikos, kuri įkvėpia tikėti savimi ir nebijoti daryti gyvenime to, kas svarbu, visada prisidedu! Ši daina yra būtent apie tai. Aš tikiuosi, kad šitas mūsų visų bendradarbiavimas taps ikvėpimu, tiems žmonėms, kuriems to labai reikia”.

Ieva Zasimauskaitė tikisi, kad šis himnas skambės šimtą metų ir sujungs visus tikrai draugystei.

„Visu pirma, esu be galo dėkinga Linui Adomačiui, kad jis sukūrė tokį nerealų himną! Pozityvus, su nerealiai gilia mintimi, todėl, jo klausant, iškart kyla tik pozityvios mintys. Esu laiminga, kad galėjau prisidėti prie tokios gražios ir vienijančios idėjos”, - prasminga iniciatyva džiaugėsi Ieva.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.