Mokslas ir IT

2018.08.14 12:19

Išrinkti konkurso „Naujasis knygnešys 2018“ laimėtojai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.08.14 12:19

Konkursas „Naujasis knygnešys 2018“ parodė, kad einame koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis: įsitikinome, kad turime labai daug įdomių technologinių sprendimų. Taip LRT TELEVIZIJAI teigia Ryšių reguliavimo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė. „Įvairios technologijos, tokios kaip „blockchain“, tapatybės nustatymo įranga ir t. t., šiuo metu itin populiarios pasaulyje, tad, žinoma, buvo pastebėtos ir mūsų konkurse“, – sako ji.

Kaip teigia konkurso organizatoriai, „Naujojo knygnešio“ tikslas – atrasti originalius, inovatyvius, pažangius ir reikšmingus Lietuvoje sukurtus skaitmeninio turinio sprendimus, kurie įgyja teisę vadintis Lietuvos skaitmeniniais „naujaisiais knygnešiais“ ir yra nominuojami atstovauti Lietuvai Jungtinių Tautų globojamame konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai“.

Konkurso metu atrinkti 8 sprendimai, su kuriais bus tęsiamas bendradarbiavimas. „Planuojama, kad iki rugpjūčio pabaigos bus parengta dalyvius pristatanti medžiaga, o rugsėjo–spalio mėnesį prasidės vertinimo procesas. Metų pabaigoje jau žinosime, ar turime pasaulinio konkurso laureatų tarp šių metų Lietuvos laimėtojų“, – supažindina I. Žilionienė.

Šiais metais viena iš nominacijų atiteko ir didžiausiai nevyriausybinei IT edukacijos kampanijai Lietuvoje „Kompiuteriukai vaikams“.

„Mums buvo svarbu dalyvauti (konkurse – LRT.lt), nes jautėmės tarsi šiuolaikiniai knygnešiai: dalinome kompiuteriukus vaikams ir labai daug laiko praleidome su mokytojais. Matėme tendenciją, kad Lietuvoje tikrai reikia suaktualinti informacinių technologijų pamokas. Gavome daug patirties, kaip lengvai išmokyti vaikus programuoti, tad norime patirtimi pasidalyti su pasauliu“, – atskleidžia Viltautė Žvirzdinaitė, iniciatyvos „Kompiuteriukai vaikams“ vadovė.

Metų startuolio nominaciją šiemet pelnė „iDenfy“ – tapatybės nustatymo įrankis, vartotojo išmanųjį įrenginį paverčiantis asmens dokumento skanavimo ir veido atpažinimo terminalu, skirtas greitai ir lengvai nustatyti bei patvirtinti asmens tapatybę nuotoliniu būdu. Šiemet apdovanojimas buvo papildytas ir piniginiu prizu – startuolis gavo 3 000 eurų.

„Manau, kad po šio konkurso mūsų laukia dar ilgas kelias, (...) galbūt sudalyvausime kokioje konferencijoje, kur užmegsime ryšių ir užsitikrinsime ilgalaikį finansavimą“, – įspūdžiais dalinasi Gediminas Ratkevičius, technologinio startuolio vadovas.

LRT.lt primena, kad konkurse dalyvauja įvairūs skaitmeninio turinio sprendimai: interneto svetainės, mobiliosios programėlės, dėvimiesiems prietaisams (pvz. išmaniesiems laikrodžiams) skirtos aplikacijos, SMS paremti sprendimai, įvairioms žaidimų konsolėms skirti skaitmeniniai žaidimai ir pan. Susipažinti su visais šių metų laimėtojais galite čia.

Pokalbis su konkurso dalyviais ir organizatore – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt