Naujienų srautas

Mokslas ir IT2017.06.02 18:31

Į Žemę iš TKS grįžo du astronautai

Penktadienį į Žemę sugrįžo 52-oji Tarptautinės kosminės stoties (TKS) ekspedicija. Tačiau kosmose liks Amerikos kosmoso veteranė Peggy Whitson, kuri parskris tik rudenį, tapusi absoliučia buvimo kosmose tarp Amerikos astronautų rekordininke.

Astronautas Thomas Pesquet ir kosmonautas Olegas Novickis Rusijos kosmine kapsule „Sojuz MS-03“ Kazachstano stepėse nusileido po 196 dienas trukusios misijos.

„Viskas gerai. Nusileidimas įvyko. Dabar kosmonautai bus evakuoti iš kapsulės“, – naujienų agentūrai AFP sakė Rusijos skrydžių valdymo centras.

Vėliau tiesioginėje transliacijoje iš nusileidimo vietos matėsi krėsluose pasodinti besišypsantys erdvėlaivio įgulos nariai, apsupti techninių darbuotojų ir medikų.

„Sojuz“ atsiskyrė nuo TKS, kai stotis skriejos virš Kinijos ir Mongolijos sienos. Erdvėlaivio kelionė atgal į Žemę iš orbitos 400 km aukštyje truko ilgiau kaip tris valandas.

„Tai buvo fantastiškas nuotykis ir nuostabi kelionė“, – prancūzas parašė „Twitter“ likus kelioms valandoms iki erdvėlaivio atsiskyrimo.

O. Novickis, 45 metų buvęs Rusijos karinių oro pajėgų lakūnas, baigė savo antrąją misiją orbitinėje stotyje.

Apie 100 mlrd. JAV dolerių kainavusi nuo 1998 metų skrieja aplink Žemę apie 28 tūkst. km per valandą greičiu.

51-ojo ekipažo vadovė amerikietė P. Whitson pasiliko ir dirbs stotyje dar keturis mėnesius. Kai ji sugrįš į Žemę rugsėjį, ji bus praleidusi stotyje 666 dienas – daugiausia iš visų amerikiečių. 

Pastaruoju metu rusai pradėjo taupyti ir siunčia į stotį ne du, o tik vieną kosmonautą, todėl trečioji erdvėlaivio „Soyuz“ vieta liko tuščia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi