Mokslas ir IT

2016.09.13 17:12

Papasakojo, kaip apsisaugoti kibernetinėje erdvėje

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.09.13 17:12

Visuomenei vis labiau įsitraukiant į kibernetinę erdvę, didėja ir su jos apsauga susiję iššūkiai. Tiesa, Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktorius Rytis Rainys teigia, kad vartotojai nuo didžiausių bėdų internete gali apsisaugoti vien pasitelkę kritinį mąstymą.

„Internete reikėtų kritiškai žvelgti į įvairius pasiūlymus. Kai kritinis mąstymas yra, tai tuomet galime kalbėti ir apie antivirusines programas, gamintojų siūlomus saugumo atnaujinimus. (...) Taip pat svarbu neatsakinėti į įvairias užklausas internete, naudoti skirtingus, sudėtingesnius slaptažodžius. Nusikaltėliai sužinoję vienus slaptažodžius, bandys įsilaužti į kitas vartotojų naudojamas paskyras ir taip užsidirbti“, – konstatuoja specialistas.

Anot R. Rainio, visas pasaulis susiduria kibernetinio saugumo iššūkiais.

„Tai itin aktualu šalyse, kuriose technologijų skverbtis yra didesnė, o interneto tinklai yra išvystyti. Lietuvoje tinklai yra vieni moderniausių, tad ir kibernetinių atakų yra daugiau. Turime nemažai iššūkių“, – teigia RRT Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktorius.

Visų įrenginių bei vartotojų, anot jo, apsaugoti nepavyks, tad svarbiausia užtikrinti viešojo sektoriaus apsaugą. Tiesa, vartotojai apie incidentus gali pranešti specialiame puslapyje.

Daugiau apie kibernetinį saugumą – įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.