Mokslas ir IT

2021.08.14 20:01

„Huawei Watch 3 Pro“ laikrodis beveik nesunaikinamas, bet turi vieną didelį trūkumą

Patricija Kilminavičienė, LRT.lt2021.08.14 20:01

Birželio pabaigoje Kinijos kompanija „Huawei“ pristatė naujausią laikrodžių seriją – „Huawei Watch 3“ ir „Huawei Watch 3 Pro“. Šį kartą trumpai apžvelgsime pastarąjį – ką jis gali pasiūlyti vartotojams?

Dizainas

„Huawei Watch 3 Pro“ pasitinka klasikiniu dizainu, titano rėmu, odine apyranke ir safyriniu AMOLED ekranu – gana elegantiškas ir išties tvirtas įrenginys, dėl to nepasiginčysi. Per mėnesį nepasimatė nė vieno įbrėžimo, nors laikrodis itin tausojamas nebuvo.

Kita vertus, mažesniam riešui nepatiks ir netiks laikrodžio dydis – 1,43 colio masyvus ekranas, o svoris – visi 63 gramai be apyrankės ir jie jaučiasi nešiojant.

Būtent laikrodžio dydis ir yra vienas didžiausių trūkumų. Neabejotinai, daliai žmonių tai pasirodys kaip privalumas, tačiau akivaizdu, kad įrenginys turi tikslinę auditoriją. Nepratusiam prie tokio dydžio šis laikrodis visur kliūva, tampa nepatogus aktyviai sportuojant, pavyzdžiui, bėgiojant. Ant mažesnio riešo „Huawei Watch 3 Pro“ gali atrodyti gigantiškai ar net gremėzdiškai, todėl prieš perkant vertėtų pasimatuoti.

Šio modelio laikrodis šone turi integruotą karūnėlę, kuria galima įrenginį valdyti – įeiti į programėlių sąrašą ir iš jo išeiti, priartinti ekrano vaizdą, naršyti per programėlių juostą, jeigu pasirinktas programėlių sąrašo vaizdas, o ne tinklelis. Bet karūnėlė nepasirodė esanti labai naudinga, nes naršant po patį įrenginį patogiau tiesiog braukyti į šonus – toks įprotis greičiausiai užsilikęs nuo išmaniojo telefono valdymo ir vargu ar verta jį keisti.

Gamintojas siūlo apie 1 000 skirtingų ciferblatų ir galimybę susikurti sau individualų. Dauguma jų mokami ir prieinami tik „Android“ arba „Harmony OS“ vartotojams. Tie, kurie naudoja „Apple“ įrenginius, gali rinkti iš 100 nemokamų ciferblatų, nusipirkti papildomų galimybė nėra suteikta.

Operacinė sistema ir funkcionalumas

„Huawei Watch 3“ laikrodžių serija pirmą kartą pristatyta su visiškai nauja „Harmony OS“ sistema, sujungiančia kelis išmaniuosius įrenginius tarpusavyje. Viešojoje erdvėje kalbama, kad ši operacinė sistema – kiniška „Google Android“ versija. „Harmony OS“ veikia naujausiuose „Huawei“ įrenginiuose ir greičiausiai veiks „P50“ flagmanuose, kurie dar nėra pristatyti.

Pačios operacinės sistemos trūkumus ir privalumus sunku įvertinti, jeigu kartu su laikrodžiu neturi ir kito gamintojo išmaniojo įrenginio, nes skirtumas lieka nepastebimas – laikrodį tuomet naudoji kaip atskirą prietaisą, prie telefono prijungtą tik „Huawei Health“ programėle, ir jokia sinchronizacija nevyksta.

Prijungus laikrodį tik „Bluetooth“ ryšiu, neišeina pasinaudoti nei „Huawei Music“, nei „AppGallery“, ir papildomų programėlių, jeigu yra toks poreikis, atsisiųsti nėra galimybės. Tačiau juo galima prisijungti prie „Wi-Fi“ ryšio ir tuomet siųstis reikalingas programėles, bet jų kol kas nėra daug.

Naujajame laikrodyje galima išbandyti apie 100 treniruočių režimų: nuo visiškai įprasto bėgimo iki konkrečių jėgos pratimų, triatlono, grupinių treniruočių, kovos menų, egzotinių šokių ir net tokių veiklų, kurias nebūtinai visi sportui priskirtų, pavyzdžiui, aitvaro laidymo, supimosi sūpynėmis ar žvejybos. Įrenginyje galima stebėti ir savo būklę po sporto – nuovargio lygį procentais ir atsigavimo laiką.

Be to, laikrodis turi ir daugeliui jau pažįstamas funkcijas: deguonies kiekį kraujyje sekantį Sp02 matuoklį, miego sekiklį, širdies ritmo matuoklį, akcelerometrą, galima įvertinti savo streso lygį, pasitikrinti orus, atlikti kvėpavimo pratimų. Aktyviai gamtoje laisvalaikį leidžiantiems žmonėms gali pasirodyti naudingas kompasas, dievinantiems kalnus – ir barometras.

Anksčiau nematytas dalykas – odos temperatūros matuoklis. Tai ne visai tas pats, kas matuoti kūno temperatūrą, nes skirtumas yra maždaug 3,5–4 laipsniai. Remiantis laikrodžiu, normali kūno temperatūra yra tada, kai oda įšilusi iki 32–34 laipsnių. Įrenginys odos temperatūrą gali matuoti 20–42 laipsnių Celsijaus diapazone. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad duomenis gali paveikti ir aplinka, todėl ne visais atvejais informacija gali būti teisinga.

„Huawei Watch 3 Pro“ galima įrašyti balso įrašus ir vėliau juos perklausyti. Gana patogu, kai būtinai reikia ką nors užsirašyti, bet nėra galimybės, tačiau tokios laikrodžio funkcijos mažai kas pasigenda.

Dar vienas įdomus dalykas – gamintojas teigia, kad, jei žmogus nugriūva, laikrodis suaktyvina nelaimės režimą ir apie įvykį praneša per „Huawei Health“ programėlę įvestam kontaktui. O penkis kartus spustelėjus karūnėlę, galima skambinti tiesiai greitajai pagalbai. Tiesa, jei nėra naudojama eSIM technologija, kad būtų galima išsikviesti pagalbą, telefonas turi būti netoli ir prijungtas „Bluetooth“ ryšiu.

Be eSIM, kurią galima naudoti šiame laikrodyje, dar galima valdyti kai kurias telefono funkcijas, pavyzdžiui, atmesti arba atsiliepti į telefono skambutį, perskaityti pranešimus. Galima nusistatyti, kuriuos pranešimus pageidaujama gauti, jeigu labai erzina – visai išjungti. Beje, čia įgalintas ir valdymas gestais, pavyzdžiui, atsiliepti į skambutį galima tiesiog suspaudus kumštį. Šios funkcijos išbandyti neteko ir ji neatrodo būtina.

Apskritai, programėle nelabai daug galima pakoreguoti laikrodžio nustatymus, tik tai, kokius sveikatos duomenis leidžiate įrenginiui sekti ir kokius pranešimus į jį norite gauti bei naują ciferblatą įdiegti. Taip pat galima tvarkyti eSIM nustatymus.

Beje, laikrodžio atsparumo vandeniui standartas – 5 ATM, tai reiškia, kad atsparus gelmei iki 50 metrų. Kitaip tariant, galima drąsiai su juo plaukioti negiliuose vandenyse.

Baterijos pajėgumai

Jei nesportuoji ar kitaip aktyviai nejudi, įprastu baterijos režimu, gamintojas sako, laikrodis turėtų išlaikyti 5 dienas. Jeigu naudojami treniruočių režimai, laikrodį reikia po maždaug 3 dienų krauti, bet tai gali būti susiję su tuo, kad laikrodis buvo naudojamas su „iPhone“ – tą nurodęs yra ir pats „Huawei“.

Įsijungus baterijos taupymo režimą, laikrodžio gali nereikėti krauti net tris savaites. Bet tai irgi priklauso nuo poreikių ir įpročių. Jei intensyviai naudojamas GPS, tas laikas gali sutrumpėti. Taip pat reikia turėti omenyje, kad įsijungus baterijos taupymą, neveiks „Wi-Fi“, pasikeis ciferblatas ir liks tik būtiniausios programėlės sveikatos rodikliams stebėti.

Kad būtų aiškiau, kas „ryja“ baterijos syvus, „Huawei“ laikrodyje suteikė galimybę pasitikrinti, kurios programėlės naudoja daugiausia energijos. Tai gali būti pravartu apsisprendžiant, kokių funkcijų geriau atsisakyti.

„Huawei Watch 3 Pro“ įkraunamas indukciniu 10W įkrovikliu, kuris bateriją nuo 0 iki 100 proc. įkrauna per maždaug 3 valandas. Išlepintiems greitojo įkrovimo technologijos tai gali atrodyti gana ilgai.

Apibendrinimas

„Huawei Watch 3 Pro“ paliko neblogą įspūdį funkcionalumu ir lankstumu – laikrodį galima paversti išties labai personalizuotu aksesuaru tik su tomis funkcijomis, kurių reikia, o programėlės, sporto režimai taip pat gali išdėlioti pagal pageidavimą.

Norėtųsi geresnės sąsajos su „Apple“ įrenginiais. Netiesa, kad vartotojai perka visus produktus iš vieno gamintojo, todėl galbūt nereikėtų atimti iš jų galimybės rinktis? Vis dėlto, kalbant apie programėles, šiam laikrodžiui stipriai padėjo galimybė prisijungti prie „Wi-Fi“ ryšio, o tai jau privalumas. Minusas – prieinamų programėlių mažai ir jos nepasirodė įdomios.

Telieka tik pakartoti, kad labiausiai visgi kliūva laikrodžio dydis – jeigu reikėtų rinktis, ar pirkti, asmeniškai atsisakyčiau jo vien tik dėl to. Nors ir koks funkcionalus, tai nebetenka prasmės, jeigu jį nešioti nepatogu. Todėl patarimas – prieš apsisprendžiant pirkti, pirmiausia pasimatuoti. Įvairiose svetainėse „Huawei Watch 3 Pro“ kaina svyruoja tarp 390 ir 450 eurų.

Ši apžvalga yra parengta remiantis asmenine autorės naudojimo patirtimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt