Mokslas ir IT

2019.12.06 15:11

Naujas „kėdės“ iššūkis tariamoje lyčių dvikovoje nugalėtojo išsiaiškinti nepadeda

Tautvydas Lukaševičius, LRT.lt2019.12.06 15:11

Socialiniame tinkle „Facebook“ – naujas iššūkis. Nufilmuota, kaip tiek vyrai, tiek moterys bando atlikti iš pirmo žvilgsnio labai paprastą užduotį. Viskas, ko jums reikės, – kėdės, sienos, kolegų palaikymo ir stiprių pilvo ir nugaros srities raumenų, kuriais, deja, gali pasigirti tik nedaugelis.

Skelbiama, kad užduotį be jokių problemų gali atlikti moterys, tačiau su neįveikiamais sunkumais susiduria vyrai. Ir nors tai gali pasirodyti, kaip nepaneigiama tiesa, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į kai kurias smulkmenas.

Vyras (dėl dažniausiai didesnės pėdos) nuo sienos atsitraukia toliau, todėl turi labiau susilenkti, o svorio centras persikelia. Kuo žmogus yra arčiau sienos, tuo lengviau jam užduotį atlikti, tačiau atsitraukę toliau nuo sienos su sunkumais susiduria ir moterys.

Kinezeterapeutas Kęstutis Laurinkas LRT.lt teigė, kad atsakymas slypi nugarinėje raumenų kinetinėje grandinėje.

„Tai reiškia, kad raumenys judesiuose susijungia (aktyvinasi) tam tikra seka ir tam tikru metu, kad atlikti užduotį. Esant silpnai nugarinei grupei, kuri prasideda nuo pėdos ir eina iki kaklo nugarinių raumenų, žmogus nesugebės šio judesio atlikti. Tai dažnai būdinga sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, jų pėdos netreniruojamos, jų dubens kontrolė yra silpna. Kiek tokių žmonių yra šiuolaikinėje visuomenėje – didžioji dauguma“, – sakė jis.

Specialistas taip pat pritarė nuomonei, kad svorio centro perkėlimas gali turėti daug įtakos: „Jei kūno masės centras perkeliamas nuo kulno į priekį, pratimą atlikti bus sunku.“

Atlikti šį pratimą pabando vis daugiau žmonių. Panašu, kad nugalėtojais šioje tariamoje lyčių kovoje galima laikyti visus. Visus tuos, kurie bent jau trumpam atsitraukė nuo kompiuterių ekranų ir šiek tiek pasimankštino bandydami įrodyti, kad moteris stipresnė už vyrą, o vyras stipresnis už moterį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt