Lietuvoje

2015.04.24 18:13

Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkui E. Žironui keliama drausmės byla

ELTA, BNS, LRT.lt2015.04.24 18:13

Lietuvos apeliacinio teismo (LAT) teisėjams, vakarieniavusiems pas Kaišiadorių verslininką Algimantą Radvilą, nebus keliamos drausmės bylos.

Lietuvos apeliacinio teismo (LAT) teisėjams, vakarieniavusiems pas Kaišiadorių verslininką Algimantą Radvilą, nebus keliamos drausmės bylos.

Tai penktadienį nusprendė posėdžiavusi Teisėjų taryba. Kad teisėjai nepažeidė įstatymo reikalavimo, balsavo 16 Teisėjų tarybos narių.

Teisėjų tarybai buvo pateiktos Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų vaišių pas Kaišiadorių verslininką A. Radvilą aplinkybes tyrusios komisijos išvados.

Teisėjų taryba penktadienį pritarė Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko Egidijaus Žirono atleidimui iš Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko pareigų, pasibaigus paskyrimo terminui. Taip pat nuspręsta jam kelti drausmės bylą. Kad būtų keliama drausmės byla E. Žironui, balsavo 14 Teisėjų tarybos narių, 1 buvo prieš, 1 susilaikė.

„Manome, kad teismo pirmininko nepakankamai atidus elgesys organizuojant vakarienės eigą – vietos parinkimą ir atsiskaitymą – sukėlė nepagrįstų abejonių dėl vakarienėje dalyvavusių teisėjų nešališkumo. Teisėjų taryba, manydama, kad teismo vadovas šiais savo veiksmais nesaugojo savo ir kolegų profesijos garbės ir prestižo bei pažemino teisėjų vardą, nusprendė kreiptis į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją dėl drausmės bylos iškėlimo“, – sprendimą komentavo Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas.

Apie teisėjų pokylį su turtingiausiu Kaišiadorių verslininku A. Radvila pranešė žiniasklaida. Teisėjai teigia vakarieniavę už savo lėšas ir atmeta bet kokius jiems metamus kaltinimus, nors neneigia, kad prie stalo kartu buvo prisėdęs ir verslininkas. LAT pirmininkas E. Žironas nurodė, kad apie 1000 litų siekiančią sąskaitą apmokėjo teismo kancleris, kuris jau yra pasišalinęs iš einamų pareigų.

E. Žironas taip pat teigė, kad jo vadovaujamo teismo teisėjai nenagrinėjo su Kaišiadorių verslininku A. Radvila susijusių bylų. Tačiau, anot žiniasklaidos, informaciją apie bylas skelbiančio portalo „eteismai“ duomenys rodo, kad šis teismas priėmė mažiausiai keturis sprendimus, susijusius su šia įmone.

Nors viešai dievagotasi, jog už triukšmą sukėlusias vaišes sumokėta, tik neišsaugota čekio, aiškėja, kad pinigai neįmokėti į kasą.

Prezidentės patarėja: teismų savivalda parodė principingumą

Teismų savivalda parodė principingumą, kai įvertino pas verslininką vakarieniavusius teisėjus ir Apeliacinio teismo pirmininką, sako Prezidentės patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė.

„Tas atskyrimas, kurį padarė tyrimą atlikusi komisija, kurioje buvo ir visuomenės atstovai, atskirtas buvo faktų vertinimas tiek dėl pirmininko, tiek dėl teisėjų. Tikrai Teisėjų tarybos sprendimą galima vertinti kaip principingą ir brandų, kurio prieš penkerius metus tikrai nebūtume sulaukę“, – žurnalistams penktadienį sakė R. Svetikaitė.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5
Aurelijus Veryga
2021.05.06 14:48

Teismas: Veryga nuo 2020-ųjų gegužės nebuvo tinkamai įgaliotas eiti operacijų vadovo pareigas

Veryga: keista, kad teisininkai nesužiūrėjo, atnaujinta 18.25