Lietuvoje

2019.03.18 12:11

Karbauskis vėl ėmėsi prognozuoti: šįkart – apie merų perrinkimą

Ineta Nedveckė, LRT.lt2019.03.18 12:11

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis rytą po rinkimų vėl ėmėsi prognozuoti. Šįkart – apie kitų merų rinkimų rezultatus. Pasak jo, 2023-aisiais pusė ar net daugiau merų Lietuvoje bus perrinkti jau pirmame ture.

R. Karbauskis kalbėjo nematantis nieko bloga, kai mero poste politikai išlieka ilgą laiką – vadinasi jie pateisino žmonių lūkesčius.

„Manau, kad kituose rinkimuose mes turėsime dar daugiau merų, kurie laimės pirmuose turuose. Jau dabar buvo 19, bet, matyt, bus žymiai daugiau, nes tie, kurie neatlaikė pasitikėjimo egzamino, dabar pralaimėjo, ir išrinkti kiti žmonės, kurie tikriausiai tų klaidų nebekartos.

Gali būti, kad kituose rinkimuose turėsime ir 30, ir 40 merų, kurie laimės pirmame ture“, – prognozavo jis.

Partijos pasiekimais šiuose rinkimuose jis sakė esantis patenkintas – lyginant su praėjusiais rinkimais, „valstiečiai“ iškovojo kur kas daugiau mandatų. Sėkmę, pasak jo, trikdo tik vienas dalykas – pernelyg optimistinės jo prognozės.

„Sėkmę trikdo mano išankstinė versija, kad surinksime 300 mandatų – surinkome 232 mandatus. Matyt, neįvertinau to, kiek stipriai rinkimuose veiks asmenybės. Ir kai mums sakoma, kad „valstiečiai žalieji“ neturi pakankamai asmenybių, tai aš pasakysiu paprastai – jeigu mes būtume leidę sau daugiau Seimo narių iškelti kandidatais į merus, mes tikrai būtume turėję kitokį vaizdą“, – aiškino jis.

Politikas taip pat džiaugėsi tuo, kad daug mandatų laimėjo rinkimų komitetai: „Galime pasidžiaugti mūsų kolegų, bičiulių komitetų pergalėmis.“ Jis pabrėžė, kad LVŽS neleis niekaip varžyti rinkimų komitetų veiklos.

Jis pabrėžė, kad „valstiečiai“ pateko į bene visų Lietuvos savivaldybių tarybas. „Turėsime progą miestams parodyti, kas yra „valstiečiai“, – BNS spaudos konferencijoje kalbėjo LVŽS pirmininkas.

R. Karbauskis iš laimėjusių merų išskyrė Lazdijuose nugalėjusią vieną jauniausių mero postą užimsiančių politikių Ausmą Miškinienę: „Džiugina, kad į savivaldą ateina žmonės, kurie gali ten dirbti dešimtmečiais."

Kalbėdamas apie tai, su kuo „valstiečiai“ galės sudaryti koalicijas, jis pabrėžė kad dėl to spręs skyriai, bet pripažino, kad Vilniuje pozicijoje dirbti būtų labai naudinga. „Jeigu bus toks sprendimas, aš jį sveikinsiu, jeigu kitoks – taip pat sveikinsiu“, – sakė R. Karbauskis. 

Šeši „valstiečių“ atstovai laimėjo merų rinkimus: Visagine – Erlandas Galaguz, Šiaulių rajone – Antanas Bezaras, Panevėžio rajone – Povilas Žaguinis, Lazdijų rajone – Ausma Miškinienė, Klaipėdos rajone – Bronius Markauskas, Biržų rajone – Vytas Jareckas.

Trijose savivaldybių tarybose „valstiečiai“ iškovojo daugiausiai mandatų: Ignalinos rajone – 9 iš 20-ies, Panevėžio rajone – 11 iš 24, Šiaulių rajone – 12 iš 24.

Iš viso savivaldybėse „valstiečių“ atstovai iškovojo 232 mandatus (per praėjusius savivaldos rinkimus – 136).

Savivaldos rinkimuose dėl 1502 mandatų varžėsi daugiau nei 13 tūkst. politikų. Antrame ture rinktas 41 savivaldybės meras – 19 jų išrinkta jau pirmame ture.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt