Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.17 23:34

Vilniaus mero rinkimuose triumfuojantis Šimašius: džiaugiuosi, kad vilniečiai išsirinko ne katę maiše

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.03.17 23:34

Sekmadienio vakarą pasibaigus savivaldos rinkimų antrajame turui, kandidatas į Vilniaus merus Remigijus Šimašius teigė tikintis savo pergale sostinės mero rinkimuose. Politikas, paskelbus daugiau negu pusės rinkimų apylinkių balsavimo rezultatus, galiausiai kukliai, tačiau pripažino pergalę prieš savo konkurentą Artūrą Zuoką.

„Turbūt teoriškai dar ne, bet praktiškai jau taip“, – apie pergalę LRT televizijoje sakė R. Šimašius.

Bare „Piano Man bar“, kur su bendražygiais laukė rinkimų rezultatų, jis neslėpė džiaugsmo.

„Džiaugiuosi, kad vilniečiai išsirinko ne katę maiše“, – rėžė antrai kadencijai, preliminariais duomenimis, Vilniaus meru išrinktas R. Šimašius.

R. Šimašius, kuris savo bendražygių buvo pasitiktas itin griausmingai, dėkojo vilniečiams už paramą.

„Manau, kad nuoširdumas ir tai, kad laikiausi savo vertybių, ir, be abejo, tai, kad vilniečiai pamatė, kad pasirodo darbai nuo žodžių nesiskiria“, – žurnalistams sakė R. Šimašius, paklaustas, kas, jo manymu, padėjo jam laimėti Vilniaus mero rinkimus.

Preliminariais duomenimis, R. Šimašius prieš A. Zuoką mero rinkimuose laimėjo rezultatu 60 prieš 39 procentus. Perrinktas meras tvirtino, kad apie tokį skirtumą ir svarstė, tačiau nebuvo užtikrintas.

„Aš širdyje galvojau apie panašų skirtumą, bet šeštadienį ir sekmadienį nesijaučiau labai ramiai“, – kalbėjo R. Šimašius.

Jau susisiekė su konservatoriais

R. Šimašius teigė, kad pasibaigus rinkimams, dabar jo lauks nelengvas etapas. Vienu svarbiausių darbų jis įvardijo valdančiosios koalicijos subūrimą. Paklaustas apie potencialius koalicijos partnerius, R. Šimašius tvirtino linkęs kalbėtis su visais į sostinės tarybą patekusių partijų atstovais.

„Šiandien apsikeičiau žinutėmis ir trumpai kalbėjau su konservatorių vadu, su kitomis frakcijomis taip pat. Kalbėsimės. Šiandien nenoriu sakyti, su kuo tikrai (eitų į koaliciją – LRT.lt) ir su kuo tikrai ne, nes po pirmo turo, pirmą dieną, pirmą dieną suformulavau šešis aiškius principus, kuo remiantis formuosiu koaliciją“, – komentavo R. Šimašius.

Anot jo, svarbiausi koalicijos formavimo kriterijai bus susiję su prioritetiniais darbais. Taip pat, anot R. Šimašiaus, jam svarbu, kad būsimi partneriai neturėtų neįgyvendinamų reikalavimų dėl postų savivaldybėje.

R. Šimašiaus žmona Agnė Matulaitė teigė, kad vyro pergale džiaugiausi, tačiau nerimauja, jog jis mažiau laiko skirs šeimai.

„Bet aš esu palaikanti savo vyrą ir jis mane palaiko. Žinau, kad čia yra jo svajonė. [...] Jaučiuosi, kaip į karą jį išleidžianti“, – kalbėjo A. Matulaitė.

23.12 val. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, R. Šimašius Vilniaus mieste sulaukė 59 proc. rinkėjų palaikymo, A. Zuokas – 40 proc. (rezultatai gauti iš 123 apylinkių, iš viso – 151).

R. Šimašiui, pagal VRK duomenis, rinkimuose tolstant nuo A. Zuoko, į barą R. Šimašiaus komanda atnešė didžiulį tortą, susirinkusieji pradėjo vaišintis šampanu.

Kalbėjo atsargiai

„Noriu padėkoti tiems vilniečiams, kurie nepatingėjo šiandien atsikelti nuo sofų ir nueiti iki balsadėžių, balsuoti, išreikšti savo pilietinę poziciją. Visų pirma, aš tikiuosi, kad laimėsiu“, – sekmadienio vakarą žurnalistams sakė į „Piano Man bar“ barą laukti rinkimų rezultatų atvykęs R. Šimašius.

Visuomeninio rinkimų komiteto „R. Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ į merus keliamas R. Šimašius tvirtino tikintis, kad vilniečiai pasirinko laisvų žmonių idėjas.

„Tikiuosi, kad vilniečiai balsavo ne „prieš“ kažką. Tikiuosi, kad vilniečiai pasirinko mano miesto viziją. Tikiuosi, kad rinkėjai balsavo „už“ tas vertybes, kuriomis didžiuojamės. Aš didžiuojuosi ne tik dėl to, kad miestas yra aktyvesnis, miestas labiau gerbia kitus žmones, miestas yra kūrybiškesnis, bet ir dėl to, kad tai yra miestas, kuris žiūri į ateitį“, – komentavo R. Šimašius.

Antros kadencijos siekiantis Vilniaus meras kol kas atsargiai kalbėjo apie tai, su kuo jis norėtų burti valdančiąją koaliciją sostinėje. R. Šimašiaus teigimu, šis procesas prasidės, pasibaigus antrajam savivaldos rinkimų turui.

„Tikrosios derybos bus po antrojo turo. Partijos, kurios praėjo tą barjerą ir pateko į savivaldybę – konservatoriai, „valstiečiai“ – išreiškė nuostatą, kad kai kažkas laimės, tada ir derėsimės. Iš teisų su visais šnekėjausi ir kai baigsis antras turas, sėsime derėtis“, – kalbėjo R. Šimašius.

Kalbėdamas apie kovą su Artūru Zuoku dėl sostinės mero pozicijos R. Šimašius teigė nepastebėjęs, kad būtų peržengtos korektiškumo ribos.

„Aišku, yra vilniečių, kurie labai palaiko ir mane, ir A. Zuoką. Esu labai dėkingas tiems, kurie palaikė mane, palaikydami mano Vilniaus viziją arba primindami, kad nereikėtų grįžti į tuos laikus, kai A. Zuokas vadovavo Vilniui“, – komentavo R. Šimašius.

Sekmadienio vakarą į barą „Piano Man bar“ susirinko gausus būrys R. Šimašiaus bendraminčių. Minioje galime buvo išvysti R. Šimašiaus komiteto komandos narius Donaldą Meiželytę, Liną Kvedaravičių, tai papt parlamentarę Aušrinę Armonaitę ir kitus.

Aiškėjant pirmiesiems rinkimų rezultatams, kurie buvo palankūs R. Šimašiui, bare susirinkę jo bendražygiai suskubo sveikinti mero su pergale. Vis dėlto pats R. Šimašius išliko kuklus.

„Matau, jau švenčiate pergalę. Galbūt dar per anksti“, – susirinkusiems kalbėjo R. Šimašius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi