Lietuvoje

2019.03.15 16:24

Aukojimo vietos vis dažniau tampa plėšikų taikiniu: nukentėjo ir gyvūnėlių klinika

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.15 16:24

Veterinarijos klinika Vilniuje per pusę metų du kartus tapo plėšikų taikiniu. Ketvirtadienį įžūliai buvo bandoma iš klinikos pagrobti aukų, skirtų beglobiams gyvūnams gydyti, dėžutę. Policija teigia, kad vagišiai grobia aukas net tik iš veterinarijos klinikų, gyvūnų prieglaudų, bet ir iš bažnyčių, kitų vietų, kur renkamos piniginės aukos.

„Kai jie įsilaužė, tiesiog labai greitai įėjo, vienas vaikinas kaip ir laikė duris, kiek atsimenu“, – pasakoja veterinaras Gerardas Anusevičius.

Veterinaras rodo, kaip ketvirtadienį vagišiai bandė pagrobti Tautmilės prieglaudėlės aukų dėžutę. Laimei, kaip sako klinikos darbuotojai, apgalvotas plėšimas nepavyko, dėžutė buvo prisegta grandine.

Šie vaikinai veterinarijos klinikoje prieš bandymą pagrobti pinigus, buvo apsilankę kiek anksčiau. Darbuotojai atkreipė dėmesį, kad jie užėjo neva atsigerti vandens, tuo metu klinikoje buvo žmonių, antrą kartą užėjo, kai lankytojų jau nebuvo. 

„Prieš pusę metų buvo atėję jaunesni vaikai, jauno amžiaus paaugliai, jie tuo metu buvo pasirinkę kitą taktiką –užkalbinti mūsų darbuotojus, o tada plėšti“, – LRT TELEVIZIJAI teigia veterinaras.

Tautmilės prieglaudėlės aukų dėžutes vagims yra pavykę ir pagrobti, teigia prieglaudos vadovė. Ši veterinarinė klinika ne vienintelė, kur vagišių akys nukrypsta į suaukotas lėšas. Už šiuos pinigus gydomi sužaloti, sergantys beglobiai gyvūnai. Lėšos naudojamos, kai pagalbos reikia skubiai.

Policija sako – plėšikus vilioja akivaizdžiai matomos didesnės pinigų sumos, todėl siūlo pasvarstyti, ar nevertėtų aukoms statyti nepermatomas dėžutes, kad pinigai nemasintų.

„Tai nėra naujiena, kartas nuo karto tokių atvejų pasitaiko, ne tik kalbant apie gyvūnų prieglaudas, bet yra buvę atvejų bažnyčiose ir kitose aukojimo vietose. Dažniausiai tai yra nuo narkotinių ar kitų medžiagų apsvaigę asmenys, kuriems reikia dozės, greitai reikia pinigų“, – supažindina Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Tautmilės prieglaudėlės vadovė dėl įvykio žada kreiptis į policiją. Jei toks pareiškimas bus, pareigūnai teigia įvykį tirsiantys, o darbą gali palengvinti filmuota medžiaga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.