Lietuvoje

2015.09.08 13:45

V. P. Andriukaitis neatvyko į teismą aiškintis keistos 90 tūkst. litų istorijos

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2015.09.08 13:45

Vilniaus miesto apylinkės teismas (VAT) antradienį atvertė bylą, kurioje kaunietis verslininkas Andrius Zapašnikas kaltina eurokomisarą Vytenį Povilą Andriukaitį jį apšmeižus. Į konfliktą buvusius socialdemokratų partijos bendražygius įklampino mįslinga 90 tūkst. Lt istorija.

Vilniaus miesto apylinkės teismas (VAT) antradienį atvertė bylą, kurioje kaunietis verslininkas Andrius Zapašnikas kaltina eurokomisarą Vytenį Povilą Andriukaitį jį apšmeižus. Į konfliktą buvusius socialdemokratų partijos bendražygius įklampino mįslinga 90 tūkst. Lt istorija.

Verslininkas iš Kauno reikalauja V. P. Andriukaičio atlyginti jo patirtą neturtinę žalą. Šiuo metu Lietuvoje viešintis eurokomisaras teismo posėdyje nedalyvavo, jam atstovavo advokatas Gediminas Bulotas.

VAT teisėjas Igoris Kasimovas nusprendė tenkinti V. P. Andriukaičio advokato  prašymą bylą nagrinėti už uždarų durų.

G. Bulotas aiškino, kad svarstant bylą bus paviešintas asmeninis V. P. Andriukaičio gyvenimas, o politiko elgesys ir pasisakymai esą yra asmeninio gyvenimo dalis.

„Kad nebūtų skelbiamos jį įžeidžiančios žinios, kad tokie teiginiai nebūtų tiražuojami ir platinami“, – prašymą motyvavo advokatas.

Verslininkas: V. P. Andriukaičio pasisakymai man pakenkė
 

G. Zapašnikas, J. Kalinsko (15min.lt) nuotr.

A. Zapašnikas tikina, kad 2006 metais, kai V. P. Andriukaitis po niekuo pasibaigusio kyšininkavimo skandalo nebuvo išrinktas į parlamentą, jis šiam pasiūlęs bendradarbiauti viename projekte.

Kalba ėjo apie bendradarbiavimą su Suomijos bendrove, užsiimančia naftos teršalų surinkimu po avarijų.

Anot verslininko, V. P. Andriukaitis susidomėjo projektu, o vėliau pasakė, kad reikia pinigų atlikti aplinkos kokybės Lietuvoje galimybių studiją ir parengti viešųjų ryšių kampaniją. Esą tam V. P. Andriukaitis pasiūlė Socialinių ekonominių tyrimų institutą.

Pasak A. Zapašniko, jis per du kartus V. P. Andriukaičiui už šiuos darbus esą sumokėjo 90 tūkst. Lt. Verslininkas aiškina mokėjęs grynaisiais, 500 Lt kupiūromis. Tačiau, anot jo, jokie darbai nebuvo pradėti, o V. P. Andriukaitis ėmė gintis gavęs pinigus.

Prieš antradienį įvykusį parengiamąjį civilinės bylos posėdį A. Zapašinskas žurnalistams sakė, kad į teismą kreipėsi dėl V. P. Andriukaičio teiginio, jog jis užsiima šantažu.

„Jis sako, kad nevykdėme įsipareigojimų, todėl jis nutraukė su mumis sutartį. Tai yra netiesa, tai yra apgaulė. Kad jo įmonė derėjosi su suomiais dėl galimybių studijų – paprasčiausiai V. P. Andriukaitis ir jo sūnus vykdė paliepimus, nurodymus, ir tik tas darbas buvo vykdomas. Aš apšmeižtas, kad mano firma ir aš pats susipešėm su įvairiomis įmonėmis, dėl ko viskas nutrūko, tai parodo mano, kaip verslininko, nepatikimumą. Šito irgi nebuvo, ką teismo metu ir ketinu įrodyti“, – vardijo A. Zapašinskas.

Kad V. P. Andriukaičio kalbos neatitinka tiesos, verslininkas žadėjo įrodyti remdamasis įvairiais dokumentais.

Jis prašo teismo jam priteisti 10 tūkst. Lt neturtinės žalos.

„Sakyčiau, suma simbolinė. Kad nesakytų, jog nori pasipelnyti, kaip būna. 10 tūkst. Lt tos žalos, kuri padaryta, nepadengs. Aš esu verslininkas, mano platūs ryšiai, verslo reikalai pakankamai stambūs ir šiuo metu aš iš partnerių ir pažįstamų jaučiu atšalimą, kai kurie net pareplikuoja, kai kurie aukščiausio lygio asmenys vengia su manimi bendrauti po viso šito, ką V. P. Andriukaitis išsakė. Jis yra neeilinis žmogus, o politinio pasitikėjimo persona, jo žodžiai turi didelę reikšmę“, – sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt