Lietuvoje

2019.03.11 11:37

Justinai Kozakaitei įteikta 2019 metų Valstybės Nepriklausomybės stipendija

ELTA2019.03.11 11:37

Pirmadienį Seime vykstančiame iškilmingame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime 2019 metų Valstybės Nepriklausomybės stipendija įteikta dr. Justinai Kozakaitei.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kartu su Valstybės Nepriklausomybės stipendijos skyrimo komisijos pirmininku Zenonu Butkumi jai įteikė diplomą ir atminimo dovaną.

Valstybės Nepriklausomybės stipendijos skyrimo komisijos pirmininkas Zenonas Butkus, kalbėdamas apie J. Kozakaitės darbus, pažymėjo ir tai, kad ji priklausė tai mokslininkų komandai, kuri ištyrė, identifikavo Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikus. 

J. Kozakaitė Valstybės Nepriklausomybės stipendijos skyrimo komisijai pateikė projektą „Laisvės kovų kaina (partizanų palaikų tyrimai)“. Tyrimo tikslas - Lietuvos laisvės kovotojų visuminis ir individualus paveikslas per bioarcheologinių tyrimų prizmę.

Justina Kozakaitė gimė 1986 m. gegužės 18 d. Baigė Vilniaus Žemynos gimnaziją. Studijavo Vilniaus ir Daramo universitetuose. Ji dirba Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Archeologijos katedroje ir Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedroje.

Stipendija skiriama humanitarinių ir socialinių mokslų sričių jauniesiems mokslininkams už Lietuvos valstybingumo stiprinimui svarbius mokslo tyrimus, su jais susijusią visuomeninę veiklą ir mokslo populiarinimo darbus bei konkursui stipendijai gauti pateiktą įgyvendinti mokslinio tyrimo projektą.

Valstybės Nepriklausomybės stipendija įteikiama kiekvienų metų kovo 11 d. - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt