Lietuvoje

2014.07.25 11:36

D. Grybauskaitė: stebėsime krašto apsaugos pirkimų skaidrumą

BNS 2014.07.25 11:36

Krašto apsaugai skiriant daugiau lėšų, prezidentė Dalia Grybauskaitė žada stebėti, kad pinigai būtų leidžiami skaidriai ir efektyviai.

Krašto apsaugai skiriant daugiau lėšų, prezidentė Dalia Grybauskaitė žada stebėti, kad pinigai būtų leidžiami skaidriai ir efektyviai.

„Turiu dabar naują politinį patarėją, kuris bus tiesiogiai atsakingas (už krašto apsaugos pirkimų priežiūrą – BNS). Tikrai tiesiogiai stebėsime pirkimų planus, aišku, pirkimuose nedalyvausime, bet planus tikrai stebėsime, žiūrėsime“, – penktadienį interviu radijo stočiai „M-1 plius“ sakė valstybės vadovė.

Ji teigė, kad krašto apginamumas tampa vienu pagrindinių jos antrosios kadencijos leitmotyvų.

„Jeigu aš prašau ir siekiu, kad krašto apsaugai turi būti skiriama daugiau lėšų, be abejonės, stebėsiu ir kontroliuosiu, kad tai būtų atliekama skaidriai ir taip, kaip naudingiausia mūsų krašto apsaugai. Kitaip neturėčiau moralinės teisės prašyti daugiau lėšų. Taigi, atsakomybę prisiimsiu ir sau“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Seimas liepą nusprendė krašto apsaugai šiemet papildomai skirti 130 mln. litų. Po šio sprendimo Lietuvos gynybos biudžetas viršijo milijardą litų ir didėja iki 0,88 proc. bendrojo vidaus produkto. Kitąmet Lietuvos vyriausybė numato pasiekti 1 proc. rodiklį, o iki 2020 metų – NATO numatytą 2 proc. ribą.

Gynybos biudžetas didinamas, reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.