Lietuvoje

2014.04.04 14:53

L. Balsys neplanuoja skųsti teismui VRK sprendimo neregistruoti jo kandidatu

BNS2014.04.04 14:53

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas parlamentaras Linas Balsys neplanuoja skųsti teismui Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo neregistruoti jo kandidatu prezidento rinkimuose.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas parlamentaras Linas Balsys neplanuoja skųsti teismui Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo neregistruoti jo kandidatu prezidento rinkimuose.

L. Balsys komisijai pateikė 20 tūkst. 411 jo kandidatavimą remiančių rinkėjų parašų, tačiau vien rašysenos ekspertai beveik 700 parašų įvertino kaip netinkamus. VRK penktadienį konstatavo, kad L. Balsys reikiamų 20 tūkst. parašų nesurinko ir kandidatu jo neregistravo.

„Aš manau, kad turbūt neskųsim, nes nėra prasmės, žiūrint grynai teisiškai, pagal įstatymo raidę, turbūt tie išbrokuoti parašai galimai teisingai išbrokuoti. Bet kalbant apie esmę, kai yra viena ranka rašyti vienos šeimos narių parašai, tai žmonės sąmoningai ir savo noru padėjo parašą, nors žiūrint juridiškai, netinkamai“, – BNS penktadienį sakė L. Balsys.

Nors sprendimas dėl L. Balsio parašų jau priimtas, rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas dalį jų planuoja dar pateikti rašysenos ekspertams. Komisijos vadovui įtarimų sukėlė tai, jog per 300 žmonių rinkimų lapuose buvo įrašyti po du kartus, o to paties žmogaus įrašo braižas iš pirmo žvilgsnio atrodė skirtingai.

„Mano galva, reikėtų pasižiūrėt, kad išsklaidytumėme abejones. Manau, rašysenos ekspertams reikia parodyti bent keletą įrašų, nes jų neįprastai daug, mes su tokiais atvejais nesame praktiškai susidūrę, kada yra 700 įrašų, padarytų virš 300 žmonių, yra aštuoni žmonės, kurie pasirašė po tris kartus, aš siūliau bent tuos aštuonis pažiūrėt“, – penktadienį žurnalistams sakė Z. Vaigauskas.

Jis tvirtino dar negalintis vertinti, ar dėl abejones sukėlusių parašų kreipsis į teisėsaugą dėl galimo klastojimo. „Nežinau, mes dar nieko nenusprendėm (dėl kreipimosi į prokuratūrą – red.), aš neturiu nuomonės dar šiuo klausimu. Mano supratimu, jei VRK nustato nusikalstamos veiklos požymius, privalo kreiptis į prokuratūrą ir teisėsaugos institucijas. Mes jokiu būdu nekeliam pretenzijų kandidatui, bet parašų rinkėjai neturėtų išdykaut“, – sakė VRK vadovas.

L. Balsys tvirtino, jog su rinkimų štabu bandys aiškintis, kas atsakingi dėl besidubliuojančių parašų. „Aš tikrai susitikęs su štabu prašysiu, kad pateiktų lapų numerius, ir konkrečiai pabandysim atsekti, kas ir kur rinko tuos parašus, nes pas mus viskas vyko savanorystės pagrindu, lapai buvo pasklidę po visą Lietuvą ir vėliau grįžo. Jei buvo kokių faktų pažeidžiančių įstatymą, mes tikrai tą bandysime išsiaiškinti“, – sakė L. Balsys.

Kandidatas prezidento rinkimuose registruojamas, jei pateikia ne mažiau kaip 20 tūkst. jo kandidatavimą remiančių rinkėjų parašų.

Iš viso prezidento rinkimuose, kurie vyks gegužės 11 dieną, registruoti septyni kandidatai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.