Lietuvoje

2013.12.03 12:44

Pristatyta interneto svetainė, žyminti neįgaliesiems pritaikytas vietas

LRT.lt2013.12.03 12:44

Interneto svetainėje beslenksciu.lt galima pasitikrinti, ar vieta, kur nori keliauti judėjimo negalią turintis asmuo, pritaikyta neįgaliesiems.

Interneto svetainėje beslenksciu.lt galima pasitikrinti, ar vieta, kur nori keliauti judėjimo negalią turintis asmuo, pritaikyta neįgaliesiems.

Šią naują interneto svetainę gruodžio 3-ioisos – tarptautinės neįgalių žmonių dienos – proga pristatė Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, skelbiama pranešime žiniasklaida.

Kiekvienas asmuo su judėjimo negalia prieš išeidamas iš namų dėl menkai pritaikytos fizinės aplinkos privalo suplanuoti savo kelionės maršrutą, tačiau Lietuvos gyventojai ir užsienio svečiai susiduria su dideliais sunkumais ir nusivylimais, kadangi negali gauti kvalifikuotos informacijos, ar vieta, į kurią jie norėtų keliauti, yra pritaikyta neįgaliajam.

Neįgalieji kasdien susiduria su begale nepatogumų bandydami atrasti vietas pritaikytas neįgaliesiems, nežino kokios viešosios paskirties vietos Lietuvoje yra pritaikytos ir patogios judėti įvairią negalią turintiems asmenims. Ne paslaptis, jog valstybinėse institucijose susirūpinimas šia problema – menkas.

Svetainėje beslenksciu.lt pateikiama informacija apie žmonėms su negalia pritaikytus objektus, turistinius maršrutus ir universalaus projektavimo rekomendacijas, kurios apibrėžia pastatų vidaus ir išorės bei prieigų ir viešosios paskirties įrenginių dizaino atitikimą aklųjų, kurčiųjų ir asmenų su fizine negalia poreikiams.

Projekto koordinatorė Jurgita Masiulionytė tikisi, kad svetainėje naudingos informacijos galės rasti ne tik žmonės su judėjimo negalia, tačiau ir dizaineriai, architektai ir kitų profesijų žmonės, kuriantys aplinką ir paslaugas žmonėms su negalia. Svetainė yra pritaikyta įvairiems įrenginiams: asmeniniams kompiuteriams, planšetei, mobiliesiems telefonams. Nuo 2014 m. pavasario informaciją apie objektus galės pateikti bet kuris svetainės lankytojas. Patikrintų objektų peržiūra, maršruto planavimas galės būti vykdomas tiesiogiai dirbant „su virtualiu žemėlapiu“.

Tikimasi, kad informacija naujojoje svetainėje paskatins savivaldybių, valstybės ir verslo įmones kokybiškiau ir aktyviau pritaikyti aplinką neįgaliųjų poreikiams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt