Naujienų srautas

Lietuvoje2026.03.26 17:55

Kauniečiai rado išgriautus garažus: žmonėms jokios pagarbos nejaučia, jiems tik žemė rūpi

atnaujinta 13.29
00:00
|
00:00
00:00

Ketvirtadienio popietę vaizdas Kauno garažų bendrijoje Technikos gatvėje – lyg būtų prasiautęs viesulas. Metalinių garažų durys išlaužytos, dalis statinių visai sugriauti, išdaužti pastato langai, o aplink mėtosi daiktai. Prie vieno garažo senjoras į krūvelę deda pabirusį turtą, tolėliau vyrai bando bent trumpam pritvirtinti išlaužtas duris. LRT.lt pašnekovai sako, kad čia prasiautė visai ne gamtos stichija, o verslininkai, perėmę sklypą ir, anot jų, nesulaukę teismo sprendimo. 

Vienas LRT.lt pašnekovas prisiminė, kad ne kartą savivaldybės buvo prašoma leisti įsigyti šią žemę, ant kurios stovi garažai, tačiau atsakymas būdavo neigiamas. Galiausiai, anot jo, prieš kelerius metus dalį sklypo perėmė dvi privačios įmonės, kita dalis, taip pat kiek apgriauta, priklauso valstybei.

Kiek anksčiau žinią apie Kaune išgriautus garažus paviešinęs portalas „Kas vyksta Kaune“ rašė, kad Technikos g. 19 esantis sklypas priklauso dviem savininkams: pusė – UAB „Rotumas“, kurią valdo vienas didžiausių Kauno žemvaldžių Robertas Tumėnas, kita pusė – UAB „Universal Business Group“, kuriai atstovauja Mantas Kišonas. Gretimame sklype Technikos g. 21 nuosavybės teisė dalijama tarp R. Tumėno su sutuoktine ir minėto fizinio asmens.

Dėl išgriautų garažų LRT.lt kreipėsi nurodytais įmonių kontaktais. Nurodytu UAB „Universal Business Group“ telefono numeriu prisiskambinti nepavyko, o įmonės „Rotumas“ numeriu atsiliepęs asmuo, išgirdęs, kad skambina LRT.lt žurnalistė, teigė šiuo metu negalintis kalbėti ir paprašė paskambinti vėliau, tačiau telefonu nebeatsiliepė.

Teigia, kad teismo procesas nebaigtas, todėl garažai išgriauti savavališkai

LRT.lt kalbintas, tačiau vardo nenorėjęs atskleisti garažų bendrijos narys pabrėžė, kad šiuo metu tebevyksta teismo procesas dėl Technikos gatvėje esančio sklypo, kuriame stovi garažai. Procesas, sakė jis, nėra baigtas, todėl verslininkai neturėjo teisės čia įsibrauti. Anot jo, bendruomenė norėjo ginčą spręsti teisme ir patys būtų išsikraustę, jeigu tik teismas būtų taip nurodęs ir paskyręs datą.

„Teismo sprendimo nėra, jeigu jis būtų, tai pasakytų, kad yra sprendimas, prašome iki, pavyzdžiui, liepos mėnesio išsikelti. O čia nieko. <...> Turėjo žmogiškai pranešti, o jie nieko neįspėjo, sprendimo nėra. Žmonėms jokios pagarbos nejaučia, jiems tik žemė rūpi. Bet ne tokie durniai, nes ten, kur viduje mašinos, tai tik išlaužė duris ir paliko, nes bijojo, neturi jokių dokumentų“, – sakė jis.

Pasak kauniečio, dėl ketvirtadienio rytą pradėtų griauti garažų kreiptasi ir į policiją.

Tie senukai dabar vaikšto, tuos daiktus nešioja.

Čia sutikti kauniečiai stebisi, kad garažai apgriauti nepranešus bendrijai. „Turėjo pasakyti, kad tada ir tada reikia išsivežti [daiktus], o dabar va – viskas išlaužyta. Dar šašlykines mano išvogė. Aš iš ryto atėjau, nieko negalėjau pasiimti, nes darbas, todėl palikau. Tikėjausi, kad čia visi savi, o dabar atėjau, žiūriu, kad išvogta šašlykinė, įrankiai. Dabar reikia viską iki nakties išsivežti“, – dalijosi vienas pašnekovas.

Kiti du sutikti vyrai garaže laikydavo darbui skirtą automobilį. Ketvirtadienio rytą atvykę jo pasiimti pamatė netikėtą vaizdą – išgriautus statinius. „Atvažiavom ryte prieš darbą pasiimti savo transporto, buvo praėjęs koks pusvalandis. Jokio pranešimo. Man gaila tų vyresnių žmonių. Tie senukai dabar vaikšto, tuos daiktus nešioja. Nelabai žmogiška“, – dalijosi vienas jų.

Kritikavo ir verslininkus, ir merą

Kitas LRT.lt kalbintas vyras taip pat dalijosi, kad jis aktyviai dalyvauja bendrijos veikloje ir gerai žinojo, kad vyksta teismo procesas. Jis pabrėžė, kad sprendimo griauti statinius nebuvo. Be to, svarstė jis, garažų savininkai patys rinko pinigus, gerino infrastruktūrą, vėliau mokėjo teisininkams, o dabar nieko neliko. „Rusiškai sakant, čia bespridielas visiškas. Vidury baltos dienos atvažiuoti su technika ir išversti viską, kai nesibaigė teismai?“ – sakė jis.

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad kai kurie garažų savininkai nė nežino apie nugriovimą ir daiktų laiku neišsiveš. „Į rūsį dėsiu, kiek tilps, o kiek netilps – paliksiu čia, tegul su buldozeriu čia“, – teigė vyras.

Jis, kaip ir keli kiti sutikti pašnekovai, dėl šios situacijos negailėjo aštrios kritikos ir keiksmų Kauno miesto merui Visvaldui Matijošaičiui.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Kristina Miškauskaitė LRT.lt teigė, kad ketvirtadienio rytą pranešta apie Technikos gatvėje apgadintus garažus ir turtą. Anot jos, atvykus pareigūnams paaiškėjo, kad vykdomas teismo sprendimas, kuriuo remiantis šalinami pastatai.

Dėl griaunamų garažų policija sulaukė mažiausiai 8 skundų, pareigūnai tikslinasi aplinkybes.

Kauno savivaldybės Teisės ir konsultavimo skyriaus vedėja Indrė Brazė raštu LRT.lt pateiktame komentare teigė, kad yra inicijavusi procesą dėl garažų nukėlimo nuo valstybinės žemės prie Technikos g. 19 ir 21 sklypų, tačiau griovimo darbų neužsakė dėl vykstančio teismo proceso.

„Pirmosios instancijos teismas sprendimą priėmė savivaldybės naudai. Šiuo metu jis nėra įsiteisėjęs, kadangi yra apskųstas apeliacine tvarka. Artimiausias teismo posėdis numatytas 2026-04-07.

Kauno miesto savivaldybė nėra užsakiusi jokių griovimo darbų, kol nėra įsiteisėjęs teismo sprendimas dėl garažų, esančių valstybinėje žemėje, prie Technikos g. 19 ir 21 sklypų. Asmenys, patyrę žalą, turėtų kreiptis į griovimo darbus užsakiusius ir atlikusius asmenis“, – nurodė savivaldybė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi