Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Vilniuje varžėsi policijos kinologai

Tris dienas Vilniuje Lietuvos policijos pareigūnai, pasitelkę tarnybinius šunis, varžėsi žmonių ir narkotinių medžiagų paieškos rungtyse.

Tris dienas Vilniuje Lietuvos policijos pareigūnai, pasitelkę tarnybinius šunis, varžėsi žmonių ir narkotinių medžiagų paieškos rungtyse.

Ketverių metų Zylė šių metų žiemą su savo šeimininku iš Alytaus apskrities policijos komisariato miške rado sušalusį žmogų. Ši belgų aviganio veislės kalytė jau pasižymėjo tarnyboje, o šiemet nugalėjo ir žmonių paieškos rungtyje pareigūnų, dirbančių su tarnybiniais šunimis, varžybose.

„Laisvalaikio praktiškai nėra, visuomet turi su juo bendrauti, šerti, vedžioti, dirbti, stengtis, kad toliau viskas vyktų sklandžiai“, – sako Zylės šeimininkas Svajūnas Bunza.

Tokios pareigūnų varžybos organizuojamos kasmet, per jas gilinamos ir pritaikomos praktiškai teorinės žinios. Pasak teisėjų, Lietuvoje daug gerų šunų, tačiau atrinkti juos sudėtinga.

„Kalbant apie veislę, tai paieškai geriau yra vokiečių aviganis, nes jis [užduotis] atlieka ramiau. Kaip patrulinis šuo – gal geriau belgų aviganis. Jei jaunas šuo – gali trukdyti patirties stoka. Ir šiose varžybose buvo keli šunys, kurie tikrai labai gabūs, labai gerai paruošti, bet dėl patirties stokos negalėjo pasirodyti taip, kaip jie gali iš tikrųjų“, – pasakoja vienas iš teisėjų Zbignev Bobrovskij.  

Pernai per policijos operacijas, ieškant narkotinių medžiagų, šunis pareigūnai pasitelkė per 270 kartų, ieškant žmonių – 50 kartų.