Lietuvoje

2019.02.05 20:29

G. Nausėda atidarė rinkimų štabą: komandoje – ir buvęs V. Matijošaičio bendražygis

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.02.05 20:29

Kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda antradienį pristatė savo komandos narius. Į rinkimus ekonomistas eina su šūkiu „Visas jėgas Lietuvai!“.

G. Nausėda, kalbėdamas savo misiją ir šūkį, kvietė nesirungti tarpusavyje, o veikti racionaliai, išvien.

„Kreipiuosi ne tik į save. Taip, savaime suprantama, kad atiduosiu visas jėgas Lietuvai. Kreipiamės ir į tuos, kurie yra kitų kandidatų komandos nariai. Atiduokime visas jėgas Lietuvai“, – antradienį rinkimų štabo Vilniuje, Pylimo g., atidaryme ir komandos pristatyme kalbėjo G. Nausėda. „Norime paguldyti vienas kitą ant menčių, bet kviečiu stengtis veikti racionaliai“, – dėstė kandidatas į prezidentus. Tarp G. Nausėdos komandos narių – buvęs Kauno mero Visvaldo Matijošaičio bendražygis Povilas Mačiulis, režisierius Arūnas Matelis, aktorius Juozas Budraitis.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Buvęs Kauno vicemeras P. Mačiulis bus atsakingas už prezidento rinkimų kampanijos strategijos kūrimą. G. Nausėdos rinkimų štabui vadovaus įvairias pareigas įmonėse „International Fintech“, „Swedbank“, „Finasta“ užėmusi Algė Budrytė, už komunikaciją bus atsakingas ryšių su visuomene konsultantas Aistis Zabarauskas, jam padės Sofija Armoškaitė.

Kampanijos iždininkės pareigas eis audito kompanijoje „Grant Thorton Baltic“ dirbusi Vilma Gražulevičienė, regionų sritį koordinuos Lina Svidinskaitė, kandidato į prezidentus vizitus Lietuvoje ir užsienyje organizuos Ieva Ulčickaitė.

G. Nausėdos štabo komandoje taip pat dirbs Liutauras Galinis, Gerda Gintautė, Vaiva Bradulskienė. G. Nausėda neatmetė, kad komanda dar plėsis.

Šiuo metu G. Nausėdos komandos atstovybės veikia 47-iose Lietuvos savivaldybėse, o savanorių tinklas „perlipo“ 500 asmenų ribą.

Mano, kad S. Skvernelis turėtų trauktis

G. Nausėda, paklaustas žurnalistų apie savo konkurentus, pagrindiniais įvardijo „valstiečių“ kandidatą į prezidentus, premjerą Saulių Skvernelį ir konservatorių remiamą parlamentarę Ingridą Šimonytę.

„Antrajame rinkimų ture turiu galimybes kovoti tiek prieš vieną, tiek prieš kitą kandidatą. [...] Tai, kad S. Skvernelis yra valdžioje, finansų ir organizacine prasme jis turi daugiau erdvės ir yra sunku pasakyti, kada jis kalbėjo, kaip premjeras ir kada, kaip kandidatas į prezidentus. Manau, jis turėtų pasitraukti iš premjero posto“, – tvirtino G. Nausėda.

G. Nausėdos rinkimų štabo vadovė A. Budrytė sakė, kad komanda planuoja ir tikisi surinkti 110 tūkst. eurų rinkimų kampanijai, tai yra leistiną limitą mažomis aukomis. Anot jos, iki milijono eurų komanda tikisi surinkti didesnėmis aukomis.

Pats kandidatas į prezidentus nepanoro įvardinti tikslių sumų, kiek finansinės paramos iš fizinių asmenų savo kampanijai surinks ir ar pinigų surinks daugiau negu kiti kandidatai.

„Stengsimės konkurentus užversti ne pinigais, o idėjomis ir mintimis, ir konkuruosime, pirmiausiai, jomis“, – tvirtino G. Nausėda.

Tiesa, vėliau jis pridūrė, kad į savo rinkimų kampaniją įneš savo santaupas ir skirs maksimalią sumą – 17,1 tūkst. Eur. Kandidatas į prezidentus pažymėjo nesutiksiantis priimti finansinės paramos iš abejotinos reputacijos asmenų.

Ekonomistas pažymėjo, kad jo nepartiškumas jam suteikia laisvumą ir galimybę kalbėtis su visais žmonėmis.

G. Nausėda, paklaustas, apie kandidatą į prezidentus Arvydą Juozaitį, užsiminusį apie siekius grąžinti litą, tikino, kad jo švietimo ir kultūros idėjos yra įdomios, tačiau ekonominiai sumanymai kelia šypseną.

„Kai kurios jo ekonominės idėjos man kelia šypseną, ypač pastarojo meto idėjos. Pažiūrėsime. Aš neskubu nurašyti kitų kandidatų, kuomet trys mėnesiai iki rinkimų lieka“, – komentavo G. Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt