Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.01 11:36

S. Skverneliui ir R. Karbauskiui kritikos pažėręs M. Puidokas buria atskirą „valstiečių“ grupę

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.02.01 11:36

„Eidamas į Seimo rinkimus nuoširdžiai žadėjau žmonėms tai, kuo pats tikėjau“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo „valstietis“ Mindaugas Puidokas. Jis teigė, kad į Seimą atėjo vykdyti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) programą, o ne tapti atskirų asmenybių ambicijų įkaitu. Kritikos strėlės skrido ir į partijos lyderio Ramūno Karbauskio, ir į premjero Sauliaus Skvernelio pusę. Jis viešai kreipėsi į R. Karbauskį, kviesdamas jį atsibusti ir sugrįžti prie vertybinių principų. 

Nors buvo manoma, kad M. Puidokas ketina palikti LVŽS frakciją Seime, tačiau jis patikino, kad to daryti neketina. Jis sakė ketinantis kurti vidinę grupę frakcijoje, kuri padėtų valdantiesiems grįžti prie esminių partijos tikslų. 

„Visus bendražygius kviečiu burtis į vidinę grupę frakcijoje ir pradėti atsakingai vykdyti LVŽS rinkimų programą „Darni Lietuva“, – sakė M. Puidokas.

Jis teigė nesiekiantis suskaldyti „valstiečių“ frakcijos, o būti išgirstas partijos lyderių.

R. Karbauskis pamiršo partijos pažadus ir vertybes?

M. Puidokas kalbėjo nuoširdžiai tikėjęs tuo, ką prieš rinkimus žadėjo žmonėms – kad į Seimą ateina ekspertais ir savo sričių profesionalais pagrįsta vertybinė politinė jėga. Jis kalbėjo, kad viltis vykdyti partijos rinkimų programą po „valstiečių“ vėliava suvienijo labai skirtingus žmones.

„Deja visa tai pradėjo trupėti susidūrus su autokratinėmis tendencijomis, rinkiminių pažadų ignoravimu ir, kartais, paprasčiausia nepagarba. Visgi tikiu, kad dar nevėlu ištaisyti esamą padėtį“, – kalbėjo M. Puidokas.

Jis pasakojo, kad LVŽS štabe pradėjo dirbti likus porai metų iki Seimo rinkimų ir buvo artimu R. Karbauskio politiniu patarėju. Anot M. Puidoko, prieš 2016-ųjų Seimo rinkimus R. Karbauskis tikėjosi, kad partijai pavyks laimėti 10-15 mandatų Seime. Bet esą pats M. Puidokas jam pasakęs, kad norint realių pokyčių reikės didesnės balsų persvaros.

„Matome, kad LVŽS pergalę atnešė vertybinės nuostatos ir rimta, į paprastą žmogų ir gerovės politiką orientuota mūsų rinkimų programa. Tai buvo naujo pobūdžio politinės jėgos suvienijimas. <...> Mums pavyko ir „valstiečiai“ pasiekė istorinę pergalę“, – prieš daugiau nei du su puse metų vykusius rinkimus prisiminė M. Puidokas.

Anot jo, viena didžiausių klaidų ir grėsmių „valstiečiams“ – milžiniška vertybinė praraja tarp žmonių, susibūrusių po LVŽS vėliava. M. Puidokas kalbėjo, kad premjeras S. Skvernelis pagal pažiūras yra neoliberalas, o pagal veikimo būdą – autokratas. Pasak politiko, didžioji dalis S. Skvernelio atvestų politikų, tarp kurių yra ir Vytautas Bakas, Virginijus Sinkevičius ir dabar jau buvusi frakcijos narė Dovilė Šakalienė, save atvirai įvardija liberalių pažiūrų atstovais.

„Gerokai iki rinkimų raginau mūsų lyderį R. Karbauskį iš rinkimų sąrašo išbraukti tokius „idėjinius bestuburius“, kaip D. Šakalienė, bet jis nesutiko. Savo klaidą partijos pirmininkas suvokė ir pripažino tik po rinkimų.

Po rinkimų įvyko tai, ką galima pavadinti didžiausia politine apgaule Lietuvos istorijoje. Ji įvyko, kai prisidengus pergalės euforijos skraiste, R. Karbauskis ir S. Skvernelis, matyt dar kažkieno vedini suformavo vyriausybę – ministrų kabinetą, kuriame dauguma ministrų pasižymi libertarinėmis ar Gabrieliaus Landsbergio neoliberalių konservatorių pažiūromis, kurios dažnai prieštarauja LVŽS siekiams“, – kalbėjo M. Puidokas.

Anot jo, rinkėjams buvo žadėta profesionalų vyriausybė, bet kai kuriems ministrams akivaizdžiai trūksta kompetencijos. Jis kalbėjo, kad buvo akivaizdu, kad liberali kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson vykdys bet ką, tik ne LVŽS programą. Pasak jo, valdančiųjų programos nevykdė ir buvusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

„Nesąžininga, kai žmonės rinkimuose atidavę balsus už LVŽS programą, gauna net ne katę maiše, o aiškiai libertarinę S. Skvernelio vyriausybę, su programa, kurią labiau tiktų pavadinti politine mišraine su keliais LVŽS programos žirneliais“, – sakė M. Puidokas.

Jis kalbėjo, kad partijos vadovybė pamėgo tokią „mišrainę“, todėl S. Skvernelis nusprendė dalyvauti prezidento rinkimuose ir toliau klaidina rinkėjus teigdamas, kad atstovauja paprastiems žmonėms ir yra kitoks nei Ingrida Šimonytė ar Gitanas Nausėd.

M. Puidokas sakė matantis S. Skvernelio ir R. Karbauskio žaidimą, galios demonstravimą ir bandymą bet kokia kaina išlaikyti valdžią. Pasak jo, tai atitraukia nuo svarbių ir reikalingų darbų, nepateisina rinkėjų lūkesčių.

„Deja, žalioji politika paskendo šiukšlių deginimo jėgainėse, naudojant pasenusias taršias technologijas. Diskusijų kultūra primena gerai žinomą pasaką, kai mėginama pridengti karaliaus nuogumą ir pykstama vien už abejones dėl premjero ar frakcijos lyderio nuomonės“, – teigė M. Puidokas.

Jis apgailestavo, kad nemažai žmonių, patikėję LVŽS, buvo nuvilti. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi