Lietuvoje

2019.01.31 17:16

Klaipėdoje tragedija: gripas pražudė dešimtmetę

LRT.lt2019.01.31 17:16

Lietuvoje siaučiantis gripas pareikalavo dar vienos gyvybės.  

Pranešama, kad Klaipėdoje po sunkių gripo komplikacijų mirė dešimtametė.

Kaip rašo tv3.lt, mergaitė medikė rankose atsidūrė prieš kelias dienas, jos būklė jau tada buvo kritinė.

Kaip teigia medikai, mergaitė į gydymo įstaigą pristatyta su sunkia gripo forma, o komplikacijoms pažeidus širdį 10-metės gyvybės išgelbėti nepavyko.

Keturi žmonės – Panevėžyje, trys žmonės – Klaipėdoje ir po vieną – Šiauliuose, Kaune ir Ukmergėje. Visų aukų, išskyrus mirusią mergaitę, amžius svyruoja nuo 50 iki 95 metų.

ULAC pirmadienio duomenimis, į ligonines dėl gripo paguldyti 252 žmonės, tarp kurių – 32 vaikai iki dvejų metų, 113 vaikų iki 17 metų ir 107 suaugusieji.Gripas Lietuvoje sparčiai plinta

LRT.lt primena, kad iš viso jau 18 Lietuvos savivaldybių paskelbta gripo epidemija.

Specialistai primena, kad susirgę žmonės nedarbingumo pažymą gali gauti ir paskambinę telefonu į gydymo įstaigą, bet tik tose teritorijose, kuriose paskelbta gripo epidemija.

Epidemiją skelbia savivaldybės

ULAC specialistai primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų /10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Gripo epidemiją skelbia savivaldybės. Vertindamos sergamumą kaip epideminį, teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos taip pat atsižvelgia į atitinkamus administracinei teritorijai būdingus neepideminio laikotarpio sergamumo rodiklius, sergamumo dinamiką ir kitus ypatumus.

Nors skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.