Naujienų srautas

Lietuvoje2024.12.02 14:39

Anykščių Labirinto parko animatorius kaltinamas lytiniu nusikaltimu prieš nepilnametę

00:00
|
00:00
00:00

Panevėžio apygardos prokuratūra patvirtino pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl spalio pabaigoje Labirintų parke Anykščių rajone, kaip įtariama, lytiškai nukentėjusios nepilnametės. Portalo „delfi.lt“ duomenimis, įtariamasis yra pilnametis, Labirintų parko animatorius. 

Pasak Panevėžio apygardos prokuratūros atstovės Rasos Stundžienės, vieninteliam įtariamajam yra pateikti įtarimai pagal 2 baudžiamojo kodekso straipsnius.

„Šiuo metu yra atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal 151 straipsnį, t. y. lytinės aistros tenkinimas pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinę apsisprendimo teisę. Taip pat pagal 140 straipsnio 1–ąją dalį, t. y. fizinio skausmo sukėlimas, nežymus sveikatos sutrikdymas. Įtarimai pareikšti tam pačiam asmeniui. Jie pareikšti tą pačią dieną, kai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Asmuo nėra teistas, jam nėra iškelta daugiau baudžiamųjų bylų. Šiuo metu jam yra skirtos kardomosios priemonės. Už šitas nusikalstamas veikas baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Tyrimo eigoje gali būti perkvalifikuota į kitas nusikalstamas veikas“, – LRT RADIJO laidai „Lietuvos diena“ sako R. Stundžienė.

Kaip rašo naujienų portalas „delfi.lt“, Anykščių Labirinto parke buvo surengta speciali Helovyno programa. Po jos nepilnamečiai pasakojo, kad parko darbuotojai iš 2 mergaičių atėmė pledą, o kai jų bendraklasiai norėjo jį susigrąžinti, animatoriai pradėjo smurtauti. Pasak liudytojų, mergaitė bandė kuo greičiau išeiti iš labirinto. Animatorius ją prisivijo, čiupo už riešo ir įtraukė į kambariuką, kuriame, įtariama, įvykdė lytinį nusikaltimą.

Mergaitės mama po šio įvykio kreipėsi į Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centrą (KOPŽI). Ji papasakojo tai, ką žinojo apie įvykį, tačiau vėliau jos bus paprašyta pasirašyti rašytinį pasižadėjimą nekalbėti.

Pasak centro vadovės Kristinos Mišinienės, mergaitė yra stiprioje šoko būsenoje. Taip pat nukentėjusios mergaitės mama su centru dalijosi nepasitenkinimu, kad nėra užtikrinamas saugumas viešose vietose ir draudžiama viešai kalbėti apie įvykį.

„Įsivaizduokite, vaikui, atvykusiam su klase į parką, staiga atsitinka tokie dalykai. Čia didžiulis šokas. Galbūt dalinimasis tokia didele nuoskauda, skausmu, nerimu apie tai, kad viešos vietos yra nesaugios vaikams, kad tai ją labai sutrikdė. Tas nuolat akcentuojamas reikalavimas neplatinti informacijos, nesidalinti. Bet ar nereiktų dabar būtent kalbėti konkrečiai ir apie šito parko atsakomybę, apie panašių parkų atsakomybę, kokias jie gaires turi turėti, prieš priimdami į darbą? Iš mamos išgirdome, kad mergaitė negauna psichologinės pagalbos. Aišku, mes dabar ją pasiūlėme nukentėjusiam vaikui. Aš matau, kad nėra tokio organizuoto atsako, nėra rūpesčio, kad vieša vieta taptų saugesne“, – sako KOPŽI centro vadovė.

Veikiausiai su tokiomis pramogomis susijusio verslo savininkams reikėtų labiau tikrinti, kokius žmones jie priima dirbti. Taip pat padėtų darbui su vaikais taisyklėmis ir jų laikytis. Centro direktorė priduria, kad didesnę apsaugą turi užtikrinti savivaldybės, o nepilnamečiams ir jų tėvams reikėtų būti budresniems.

„Matome, kad patys atvejai yra baisūs. Užpuolimai viešose erdvėse yra piktinantys ir parodantys, kad pas mus yra nesaugu parke, gatvėje. Manau, kad paskutiniai įvykiai, su kuriais dirbome – užpuolimas, sužalojimas, išprievartavimas Klaipėdos parke, dabar Anykščių Labirintų parke, tai rodo, kad tiek tėvai, tiek patys nepilnamečiai turi būti labai budrūs. Tačiau labai didelius namų darbus turi atlikti ir savivaldybės“, – tikina K. Mišinienė.

Vaiko teisių tarnyba teigia, kad nukentėjusiajai ir jos šeimai teikiama pagalba.

„Tai turbūt dar labiau atkreipia dėmesį į tai, kad mes neturim paveikslo žmogaus, linkusio išnaudoti vaikus, neturim tipažo nei pagal amžių, socialinį statusą, ta gali būti bet kas, todėl ypatingai svarbu kreipti dėmesį asmenims, kurie organizuoja pramogas, žmonės, kuriuos samdo darbui su vaikais vertinti visas įmanomas rizikas“, – Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė Agnė Marčiukaitienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi