Lietuvoje

2019.01.21 22:58

Gydytojai ir vaistininkai skundžiasi stringančia e. receptų sistema

Sveikatos apsaugos ministerija norėtų, kad dar 2019 metais visi medikai atsisakytų popierinių receptų. Esą jau dabar 8 iš 10 kompensuojamųjų vaistų receptų – elektroniniai. Tačiau medikai ir vaistininkai teigia, kad e. receptų išrašymo sistema nuolat stringa, o esminių nepatogumų kyla pacientams.

Jau daugiau nei 8 tūkst. elektroninių receptų išrašęs gydytojas Andrius Bleizgys sako, kad naujoji tvarka leidžia daugiau laiko skirti pacientui. Ypač, jei šis serga sunkiau, ranka išrašyti būtinus receptus kartais trukdavo ir pusvalandį, dabar užtenka ir kelių minučių, tačiau tik tada,  jei sistema nestringa, ir, kaip jo klinikos atveju, įstaiga turi įsigijusi patobulintą programą.

Šeimos gydytojas sako, kad medikai gal ir priprato prie sudėtingo elektroninių receptų išrašymo sistemos, tačiau į neviltį varo tai, kad ji toliau nuolat stringa. 

Sveikatos apsaugos ministerija ramina: e. recepto sistema nuolat tobulinama, veikla sutrinka vis rečiau, todėl pernai gruodį jau 85 proc. kompensuojamųjų vaistų receptų išrašyti elektroniniu būdu.

„Tos įstaigos, kurios rašo kompensuojamus receptus, jos rašo ir ne kompensuojamus elektroninius receptus. Pusė gydytojų visus receptus parašo elektroniniu būdu, tai turbūt ir yra įrodymas, kad ji yra patogi. Ji gal nėra tokia, kokią norėtųsi, nes visi mes turime tikrai kartais labai daug lūkesčių. Bet bus tobulinama atsižvelgiant į gydytojų poreikius“, – sako  sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

Vis rečiau ranka išrašytus receptus šifruoti turintys vaistininkai sako: jiems darbas palengvėjo. Tačiau bent kartą per savaitę sutrikus sistemai, klientams tenka receptinių vaistų palūkėti ar ateiti vėliau. 

Sveikatos apsaugos ministerija planuoja, kad dar 2019 metais visi receptai turėtų būti elektroniniai. 

Plačiau apie tai – Giedriaus Vitkausko reportaže.