Lietuvoje

2019.01.21 15:51

Traukiasi iš kovos: išbraukus netinkamus parašus E. Masiulis rinkimuose greičiausiai nebedalyvaus

Jurgita Andriejauskaitė, 15min.lt2019.01.21 15:51

Klaipėdoje artėjantys rinkimai bus spalvingi, tik jau be Eligijaus Masiulio. Vos daugiau nei 900 parašų surinkęs politikas, po patikros liko užribyje, mat apie pusantro šimto parašų buvo išbraukti kaip netinkami.

Kaip 15min sakė Klaipėdos apygardos rinkimų komisijos pirmininkas Adolfas Gritėnas, pats parašus atnešęs politikas užsiminė nesijautęs tvirtai, paaiškėjo, jog iš tiesų parašų pritrūko.

„Eligijaus Masiulio parašų lapai patikrinti. Liko vienas formalumas – protokolo užpildymas ir tikrinusių komisijos narių parašai. Manau, kad tai padarysime šiandien, įvesime į rinkėjo sistemą. Protokolus teiksime Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) dėl tolimesnio kandidatų dalyvavimo. E. Masiulis surinko preliminariai 755 parašų kartu su elektroniais parašais, yra 115 parašų trūkumas. Pagal įstatymą, reikia 870 parašų. Kadangi nėra surinkęs pakankamo skaičiaus, pagal mūsų preliminarius skaičiukus, greičiausiai bus teikiama neregistruoti tolimesniu dalyviu, – sakė A. Gritėnas. – Jis turi teisę apskųsti VRK, paprašyti peržiūrėti parašus, bet tai, manyčiau, nulinė tikimybė, kad jis taip darys, jei nėra tikras. Kadangi ne pirmą politikoje, žino, kiek vidutiniškai procentiškai klaidų daroma. Kadangi E. Masiulis pateikė „ant ribos“ skaičių, buo didelė tikimybė, ką ir jis pats konstatavo, sakydamas, „Pripažįstu, kad nesijaučiu tvirtas“.

Peržiūrėjus surinktus parašus paaiškėjo, jog sąrašuose parašus suguldė Klaipėdos rajone ir kitose Lietuvos vietose gyvenantys asmenys. Pagal įstatymą, parašai turi būti to miesto, kuriame kandidatas pretenduoja į merus, gyventojų parašai. Komisijos nariai aptiko ir netikslių duomenų – klaidingų asmens kodų, blogai surašytų asmens dokumento numerių. Šios klaidos kartojasi ir kitų partijų sąrašuose, E. Masiulis nėra išskirtinis. Tiesa, kitų partijų kandidatai pateikė gerokai daugiau parašų nei reikia, pasilikdami rezervą.

Anot A. Gritėno, parašų lapai tikrinami itin kruopščiai. Analizuojama, ar nesikartoja elektroniniai bei popieriniai parašai su to paties žmogaus duomenimis. Jei taip nutinka, išbraukiami abu parašai.

„Kai skaičiai yra „ant ribos“, esame priversti tikrinti pakankamai išsamiai“, – sakė A. Gritėnas.

Klaipėdos apygardos rinkimų komisija visų partijų ir komitetų pateiktus lapus su parašais turi patikrinti iki trečiadienio. Artėjančiuose savivaldos rinkimuose kandidatų į Klaipėdos merus bus kaip niekad daug, net 12. Jei E. Masiulis būtų surinkęs reikiamą parašų kiekį, skaičius būtų velniškai magiškas.

Su pačiu E. Masiuliu pirmadienį 15min susisiekti nepavyko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt