Lietuvoje

2019.01.21 13:33

A. Monkevičius įvertino situaciją Žiežmarių gimnazijoje: atsakyti gali tekti ir direktorei

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.01.21 13:33

„Gal mokyklos vadovas neturėjo pakankamai išteklių, bet reaguoti reikėjo“, – apie situaciją Žiežmarių gimnazijoje kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Savaitgalį socialiniame tinkle pasklido įrašas, kuriame girdėti, kaip lietuvių kalbos mokytoja rėkia ant vaikų, vieną jų išvadina tinginiu. Ministras kategoriškas – toks elgesys su mokiniais nederamas, situaciją aiškinasi iš savivaldybės ir ministerijos atstovų sudaryta darbo grupė.

 „Nerimą didelį sukėlė vakar paaiškėjusi naujiena, kad vienoje iš mūsų gimnazijų yra visiškai nederamas mokytojų bendravimo stilius“, – žurnalistams pirmadienį sakė naujasis švietimo, mokslo ir sporto ministras. Jis sakė manantis, kad tai, kas buvo paviešinta, yra tik detalė, už kurios slypi gilesnės priežastys.

Ministras griežtai teigė, kad toks pedagogės bendravimas su mokiniais yra nederamas ir tokie mokymo metodai nėra tinkami. Jis sakė, kad jau šiandien klasei, kuriai lietuvių kalbą dėstė į skandalą įsivėlusi Žiežmarių gimnazijos pedagogė, yra paskirta kita lietuvių kalbos mokytoja. Vaiką aprėkusi pedagogė savaitei dėl ligos gavo nedarbingumą.

Naujasis ministras taip pat kalbėjo, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija privalo reaguoti ir kartu su savivaldybe, kuri yra mokyklos steigėja, kartu imasi spręsti iškilusios problemos. Anot A. Monkevičiaus, toliau gilinamasi į situaciją, sudaryta savivaldybės darbo grupė, į kurią įtraukas ministerijos atstovas: „Šiandien jie jau buvo nuvykę į mokyklą, turi įsigilinti į visas aplinkybes, pasižiūrėti giliau ir galvoti, kaip vadybos priemonėmis turėtų būti užtikrinta, kad tokių atvejų nebūtų.“

Visgi A. Monkevičius kalbėjo sulaukęs laiškų ir žinučių iš buvusių minimos mokytojos mokinių, kurie ją apibūdino tik teigiamai, tikino, kad tokių mokymo metodų, kokie užfiksuoti įraše, nebuvo. Tačiau ministras sakė, kad tai, kas yra užfiksuota, nėra vienkartinis įvykis, todėl tėvai ir kolegos mokytojai turėjo matyti pokyčius pedagogės elgesyje.

„Mes nežinome, gal ir tai mokytojai reikia pagalbos. Mes negalime jos nustumti visiškai, kaip žmogaus, kuris daug metų dirbo gerai. Mokykla turi stebėti kolegas, jautriai reaguoti ir laiku tai daryti. Tai kas atsitiko, atsitiko dėl to, manau, kad to dėmesingumo pritrūko. <...> Pagalba ne tik mokiniams, bet ir mokytojams reikalinga “, – kalbėjo ministras.

Ministras teigė, kad pirmasis žingsnis sprendžiant tokias problemas – bendruomenės aktyvumas. Pasak jo, moksleivių tėvai neturėtų bijoti prabilti apie panašias situacijas. A. Monkevičius kalbėjo, kad kokybė mokykloje prasideda nuo mikroklimato ir jei atmosfera mokykloje yra teigiama, moksleiviai gali pasiekti geresnių rezultatų.

„Na, o šitas stilius tikrai yra nederamas. Iš to padarysime išvadas ir pagalvosime, kaip tai įtvirtinti švietimo priežiūroje ir kalbant apie visą švietimo sistemą“, – sakė A. Monkevičius.

Atsakomybė – ir mokyklos vadovei

Atsakydamas į žurnalistų klausimus ministras teigė, kad negalima nepaisyti įstatymų ir sprendimas turi būti randamas pasitelkiant teisines priemones. Jis kalbėjo, kad mokytoja – darbuotoja, turinti darbo sutartį, todėl reikia laikytis teisės aktais nustatytų reikalavimų. Visgi jis pabrėžė, kad vaikai turi būti apsaugoti.

Tiesa, panašu, kad ne tik mokytoja turės atsakyti už tokį savo elgesį. Ministras A. Monkevičius teigė, kad tiesioginė atsakomybė krenta ir mokyklos vadovei.

„Tiesioginė atsakomybė. Aš su direktore kalbėjau. Ji man paaiškino, ką pirmiausia norėjau pamatyti, tai kaip pasirūpino šitais vaikais. Ir kitais, kurie yra panašioje padėtyje. Neatsitikinai švietimo padalinys ir mūsų atstovas gilinasi į šitą situaciją ir man pateiks aiškų vaizdą. Tada, kartu su savivaldybe, galvosime, kaip spręsti klausimą dėl mokyklos vadybos“, – komentavo ministras.

Tiesa, A. Monkevičius sakė netikintis, kad mokyklos vadovybė apie tokį pedagogės elgesį sužinojo tik paviešinus garso įrašą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.