Lietuvoje

2019.01.21 11:42

Žiežmarių mokykloje skandalą sukėlusi mokytoja susirgo

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2019.01.21 11:42

Žiežmarių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, kurios staugimą ant vaikų pamokos metu išgirdo visa Lietuva, pirmadienį darbe nepasirodė. Gimnazijos direktorė Ieva Mažulienė 15min sakė, kad mokytoja turi nedarbingumą, tad jos atžvilgiu jokių sprendimų šią savaitę nebus. Pirmadienį asociacija „Žiežmarių miesto bendruomenė“ paskelbė, jog ta pati mokytoja panašių problemų turėjo prieš penkerius metus, tačiau mokyklos vadovė nesutiko jos pakeisti.

Savaitgalį feisbuke išplito garso įrašas, kuriame lituanistė pakeltu tonu bendrauja su vaikais. Tėvai neabejoja, kad tai – tikrų tikriausias psichologinis smurtas. „Po metų ar dvejų tokios mokytojos vien pamatęs užrašą „lietuvių kalbos kabinetas“ prisysiočiau į kelnes“, – savaitgalį garso įrašą įvertino vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys. 

Savaitgalį gimnazijos direktorė neslėpė, kad su mokytoja kalbėta net apie skaudžiausią scenarijų – galimybę atleisti iš darbo. Tačiau pirmadienį I. Mažulienė sakė, kad greitų sprendimų šioje situacijoje nebus.

„Neturime kol kas jokių sprendimų, tėvai iki šiol nebuvo atėję ir nepateikė informacijos oficialios, o mokytoja susirgo ir jos šiandien nėra. Šią savaitę turi nedarbingumą pilną“, – 15min pirmadienio rytą sakė direktorė. Jos teigimu, lituanistės veiksmai yra šiurkštus darbo drausmės pažeidimas.

„Bet prieš tai reikia įvertinti visas priemones. Kadangi šiandien turi nerdarbingumą, negalima pradėti tam tikrų procedūrų, paprašyti pasiaiškinti ir taip toliau ir tu negali žinoti tam tikrų dalykų dėl ko tai atsitiko, – teigė pašnekovė. – Nesvarbu koks tai bebūtų pažeidimas, pirmiausiai yra Darbo kodeksas, kuris reikalauja pirmiausiai paprašyti žmogaus paaiškinti tam tikrus dalykus. Kadangi to nėra, šiek tiek viskas sustoja.“

Lituanistė panašių problemų turėjo ir anksčiau?

Pirmadienį asociacijos „Žiežmarių miesto bendruomenė“ prezidentas Nerijus Meškauskas kreipėsi į Kaišiadorių rajono savivaldybę ir Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją ir išreiškė susirūpinimą dėl mokytojos elgesio. Anot asociacijos, ta pati mokytoja panašių problemų turėjo prieš penkerius metus.

„Tuo metu klasės tėvai surinko parašus ir pareikalavo gimnazijos vadovės pakeisti pedagogę, deja, mokyklos vadovė to nepadarė, argumentuodama, kad pedagogė yra profesionali, tad nemato būtinybės jos keisti, be to, neturėtų kuo jos pakeisti. Gimnazijos vadovei nesureagavus į tėvų pastabas, pedagogė ir toliau dirbo savo metodais iki šios dienos“, – teigiama rašte.

Ar tai tiesa, 15min kol kas patikrinti nepavyko – gimnazijos direktorė nebeatsiliepė telefonu. Rašte pabrėžiama, jog gimnazijoje jau kurį laiką sklido kalbos apie pedagogės elgesį. Asociacijos prezidentas taip pat rašo, jog klausimų kelia mokyklos vadovybės sugebėjimas eiti pareigas. 

„Prašome inicijuoti patikrinimus minėtoje gimnazijoje bei pareikalauti asmeninės atsakomybės iš mokyklos vadovybės, kuri tiesiogiai atsakinga už pedagogų darbo kokybę (...). Reikalaujame paskleidusiems neigiamą informaciją tėvams ir mokyklą lankantiems jų vaikams užtikrinti apsaugą nuo galimų neigiamų mokyklos administracijos veiksmų jų atžvilgiu“, – teigiama rašte.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.