Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.21 11:56

Lietuvoje lankosi Sakartvelo premjeras: norėtų sustiprinti ekonominius ryšius

LRT.lt 2019.01.21 11:56

Į Lietuvą oficialaus vizito atvykęs Sakartvelo ministras pirmininkas Mamuka Bachtadzė su prezidente Dalia Grybauskaite ir premjeru Sauliumi  Skverneliu aptarė dvišalius santykius, ekonominį bendradarbiavimą.

Pasak prezidentės, Lietuva buvo, yra ir bus artima Sakartvelo draugė ir partnerė, visuomet rėmusi ir remianti šios valstybės teritorinį vientisumą bei siekį eiti euroatlantinės integracijos keliu.

„Sakartvelas yra padaręs didelę pažangą europinių reformų kelyje, sėkmingai įgyvendina Asociacijos su ES sutartį ir yra pelnytai laikomas ES Rytų partnerystės programos lyderiu“, – rašoma prezidentūros pranešime žiniasklaidai.

D. Grybauskaitė pabrėžė, jog labai svarbu, kad pasiektas reformų tempas būtų išlaikytas – esą būtina stiprinti pastangas teisėsaugos ir žiniasklaidos nepriklausomumo, kovos su korupcija srityse.

Aptariant Sakartvelo bendradarbiavimą su NATO, šalies vadovė akcentavo, kad Aljanso vaidmuo santykiuose su šia valstybe itin stiprėja – intensyviai veikia Tbilisyje įsteigtas bendras NATO mokymo ir vertinimo centras, prie kurio veiklos prisideda ir Lietuva. Šiemet planuojamos bendros Sakartvelo ir NATO karinės pratybos. Prezidentės teigimu, tai svarbūs žingsniai siekiant tolesnės Sakartvelo integracijos į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją. Lietuvos ir Sakartvelo vadovai sutarė stiprinti atsaką į hibridines grėsmes, ypač užtikrinant kibernetinį saugumą.

R. Dačkaus nuotr.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, jog Lietuva nuosekliai remia Sakartvelo narystę NATO ir ragina Aljansą įgyvendinti 2008 m. Bukarešto viršūnių susitikimo sprendimus.

Premjeras Saulius Skvernelis per susitikimą su M. Bakhtadze pažymėjo, kad Sakartvelas pelnytai vadinamas Rytų partnerystės lyderiu, o mūsų visų užduotis – padėti neprarasti šio titulo ir išlaikyti lyderystę. Premjeras M. Bakhtadzę paragino toliau įgyvendinti visas europinei ir euroatlantinei integracijai reikalingas reformas, išsakė tęstinę Lietuvos paramą Sakartvelo teritoriniam vientisumui.

„Lietuva jau daugelį metų teikia ypatingą dėmesį santykiams su šia šalimi ir šio užsienio politikos pasirinkimo keisti neketiname. Rėmėme ir remsime Sakartvelo nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, tvirtą pasirinkimą sekti taip pat ir Lietuvos pavyzdžiu bei siekti pilnos integracijos į Europos Sąjungą ir NATO,  kurti atvirą, demokratiniais ir teisės pagrindais paremtą klestinčią valstybę“, – sakė S. Skvernelis.

Pasak S. Skvernelio, svarbu intensyvinti Lietuvos ir Sakartvelo dvišalius santykius. „Sakartvelo pusė išreiškė ypatingą susidomėjimą Lietuvos pasiekimais plėtojant startuolių ekosistemą ir pakvietė Lietuvos įmones aktyviau investuoti. Be to, dvišaliams ekonominiams santykiams suaktyvinti sutarta surengti tarpvyriausybinės komisijos posėdį“, – rašoma vyriausybės pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi