Lietuvoje

2019.01.20 11:26

Įsivyravo žiema: kitą savaitę temperatūra gali kristi ir žemiau 15 laipsnių

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.01.20 11:26

Nors pirmadienis bus kiek šiltesnis, jau savaitės viduryje vėl paspaus stipresnis šaltukas, LRT RADIJUI sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. Anot jos, įpusėjus savaitei naktys giedrės, todėl kai kur temperatūra gali kristi iki 15 laipsnių šalčio ar net ir kiek žemiau.

Sekmadienį per Lietuvą keliaujantis frontas lėtai judės iš šiaurės į pietus, todėl iki vakaro sniegas apims daugelį šalies regionų. Prieš prasidedant krituliams temperatūra priartės prie nulinės padalos. Fronto vėjui pasisukus iš šiaurės vakarų, į šalį ims veržtis šaltesnė oro masė ir temperatūra pradės dar labiau žemėti.

sekmadienį sulauksime gausaus sniego. Intensyvesnis snygis numatomas vidurio ir pietų Lietuvoje. Vakarop kritulių zona turėtų trauktis iš šiaurinių šalies regionų, todėl ten dangus pragiedrės. Vėjas taip pat pradės rimti.

Aukščiausia dienos temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos, o popietę termometro stulpelis pradės kristi.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį giedrėjant dangui dar labiau šals. Visoje šalyje temperatūra pasiskirstys nuo 9 iki 14 laipsnių šalčio. Šalies vakaruose, tikėtina, išsilaikys 3–8 laipsnių šaltukas.

Pirmadienio dieną šaltis sušvelnės. Temperatūra svyruos nuo 2 iki 6 laipsnių šalčio, o prie jūros, vakariniame šalies pakraštyje – apie nulį. Daugelyje rajonų jau dienos metu vėl pasnyguriuos.

Artėjant vakarui vėjas prie jūros sustiprės iki 12–13 m/s. Vakariniuose rajonuose dėl to gali trumpai papustyti.

Antradienio naktis bus kiek švelnesnė, daugelyje rajonų sulauksime vidutinio intensyvumo sniego. Vyraus 6–10 laipsnių šaltis, tik pajūryje ir Žemaitijoje tradiciškai bus šilčiau – temperatūra svyruos nuo 1 iki 5 laipsnių šalčio. Diena išsilaikys panašus – 0–5 laipsnių – šaltukas.

Trečiadienio ir ketvirtadienio naktimis orus pradės lemti kiek aukštesnio slėgio laukas, todėl sniego bus visai nedaug, nebent tik pavienės snaigės plevens virš Lietuvos. Tačiau dėl giedros naktys bus ir šaltesnės. Temperatūra daugelyje rajonų svyruos tarp 8–13 laipsnių šalčio, o pragiedrėjus gali kristi netgi iki 15 laipsnių šalčio ar net ir kiek žemiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt