Lietuvoje

2018.12.23 21:36

Kėdainių „Daiktų bankas“ ir gauna, ir duoda

Kėdainių moterų krizių centro darbuotojos, įkūrusios „Daiktų banką“,  jau antrus metus padeda smurtą patyrusioms moterims, socialiai remtiniems ar nelaimės ištiktiems žmonėms. Darbuotojos sako, kad labdara užsikrečia vis daugiau žmonių, tačiau daiktų bankui ypač trūksta baldų ir buitinės technikos.

Gerumas ne tik prieš Kalėdas, bet ir kasdien – tą jaučia moterų krizių centro darbuotojos per metus priimančios ne tik daugybę daiktų, bet ir juos išdalinančios. Jos teigia, kad prisipirkusieji nereikalingų daiktų, jų nebekaupia, o dovanoja.

„Lietuvoje labai stipriai įgauna pagretį vadinamosios dalijimosi iniciatyvos, labdaros iniciatyvos, todėl, kad šiai dienai daiktų yra perteklius, ir mums jų nereikia tiek, kiek mes jų turime. Tas beprasmis pirkimas priveda prie visai nereikalingų dalykų, o čia žmonės draugiškai, geranoriškai dalijasi visais daiktais“, – pasakojo Moterų krizių centro vadovė Rita Stakniūnienė.

Per metus „Daiktų banku“ pasinaudojo 12 Vilainių seniūnijos šeimų, iš jų 7 – daugiavaikės. Pasak socialinių darbuotojų, vargstantiems kiekvienas daiktas – aukso vertės.

„Šeimos pasinaudojusios jau matyt savaime supranta – tuos daiktus, kurie nebereikalingi, grąžina, kad ir šiandien esam atvežę valgymo kėdutę vaikui, esam atvežę vežimėlį. Žmonės tuo gerumu naudojasi, bet ir patys tą gerumą ištransliuoja, tai yra neįkainojamos pamokos“, – sakė socialinė darbuotoja Alma Girdzijauskienė.

„Daiktų banko“ darbuotojos sako, kad labiausiai žmonėms reikia baldų ir buitinės technikos. „Daiktų bankas“ paramos sulaukia ir iš emigrantų: pavyzdžiui Norvegijos lietuviai atsiunčia rūbų.

Kėdainių rajone – per 50 tūkst. gyventojų, kas penktas – paramos gavėjas. „Daiktų banku“ jau pasinaudojo per 500 žmonių.

Plačiau apie tai – Zinaidos Paškevičienės reportaže.