Lietuvoje

2018.12.21 16:58

Kretingoje po dešimtmetį trukusių statybų duris atveria nauja biblioteka

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.21 16:58

Kalėdų metas džiaugsmingas kretingiškiams. Po dešimtmetį trukusių statybų duris lankytojams atvėrė nauja Kretingos Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka. Didelė bibliotekos pastato erdvė bus pritaikyta ir įvairioms edukacinėms veikloms.

Naujos bibliotekos nekantriai laukė ne tik darbuotojai, bet ir visa miestelio bendruomenė. Paskelbus kraustymosi akciją į talką susirinko kone pusė tūkstančio kretingiškių. Kelių šimtų metrų voroje, perduodami knygas iš rankų į rankas, dalį jų žmonės perkraustė į naują bibliotekos pastatą. Iš viso pergabenta per 60 tūkst. knygų.

Bibliotekininkai džiaugiasi pagaliau galėdami įsikurti naujame pastate.

„Senos [patalpos] buvo visiškai nepritaikytos bibliotekos veiklai. Tai buvo kabinetinės sistemos senas pastatas – nerenovuotas, neremontuotas ir ne visas savo idėjas galėjom realizuoti būtent dėl patalpų stygiaus arba ne tokio patogaus jų išdėstymo“, – sako bibliotekos direktorės pavaduotoja Erika Kazlauskienė.

Pačiame miestelio centre, daugiau kaip 3 tūkst. kv. m. bibliotekos pastate veiks ir leidinių saugykla, ir skaitykla, Jaunimo bei vaikų edukacijų erdvės, Medijų centras.

 „Kadangi šitoj bibliotekoj tikrai daug erdvių, tai visai kitokias sąlygas turės ne tik darbuotojai, bet ir miesto lankytojai, bendruomenė. Ypatingai vaikai, jaunimas, nes senosios bibliotekos buvo labai ankštos patalpos ir labai mažai erdvių turėjom“, – pasakoja bibliotekos direktorė Birutė Karčiauskienė.

Naujo bibliotekos pastato kretingiškiai laukė daugiau kaip dešimtmetį. 2008-aisiais pradėtos statybos dėl politinių nesutarimų kurį laiką buvo sustabdytos.

Naujo bibliotekos pastato vertė daugiau kaip 4 mln. eurų.

Išsamiau – Marijos Gabrienės reportaže.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus