Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.21 09:46

E. Gentvilas: premjeras naudojasi A. Paleckiu, kad parodytų sudėtingas vyriausybės darbo sąlygas

ELTA 2018.12.21 09:46

Premjeras naudojasi teisėsaugos pradėtu tyrimu dėl šnipinėjimo Rusijai, kad parodytų, kokiomis sudėtingomis sąlygomis tenka dirbti vyriausybei, sako Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas. 

„Premjeras kuria platesnį kontekstą, kalbėdamas apie teisėtai išrinktos valdžios vertimą, destabilizavimą, (...) šneka apie perversmo grėsmes, dar įjungia konservatorių failą, Ivanovas sulaikomas, tada viskas pateikiama kaip kažkas vykstančio. Mano manymu, nieko čia ypatingo nevyksta. Tai yra premjero retorika, kuri reikalinga jam, parodyti, kokioje sudėtingoje situacijoje tenka valdyti valstybę ir vyriausybę“, – „Žinių radijui“ kalbėjo E. Gentvilas. 

Pasak liberalo, valstybei kyla nemažai grėsmių, tačiau ne dėl šnipinėjimu Rusijai įtariamo Algirdo Paleckio, o greičiau dėl ekonominių, socialinių iššūkių, su kurias susiduria S. Skvernelis ir jo vadovaujama vyriausybė. 

Trečiadienį teisėsauga pranešė, kad dėl šnipinėjimo Rusijai yra atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuriame įtarimai pareikšti visam tinklui asmenų. Tarp įtariamųjų – A. Paleckis. Pasak generalinio prokuroro Evaldo Pašilio, įtariamieji taikėsi į jautriausias valstybei sritis, kaip Sausio 13-osios byla. 

Vykdomas tyrimas, pasak E. Pašilio, yra išskirtinis tuo, kad Rusijos Federacijos žvalgybos organizacijų užduotis vykdę asmenys yra susiję su kai kuriomis neparlamentinėmis partijomis. Jis pažymėjo, kad nėra duomenų, jog su tokia veikla būtų susijusios parlamentinės partijos. 

Antradienį buvo sulaikytas ir Rusijos Federacijos pilietis, buvęs prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderis Valerijus Ivanovas. Jis buvo sulaikytas dėl kratos metu rasto ginklo. Trečiadienį V. Ivanovas paleistas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi