Lietuvoje

2018.12.20 21:27

Nuramino: Lietuvoje galėsime toliau žiūrėti „Simpsonus“

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.12.20 21:27

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) gavo skundus dėl populiaraus serialo „Simpsonai“. Pranešėjams užkliuvo alkoholio vartojimas ir daugpatystė. Tačiau net ir nustačius pažeidimus serialas nebūtų draudžiamas, LRT TELEVIZIJĄ patikino LRTK pirmininkas Mantas Martišius.

Komisija atliko dviejų serijų, dėl kurių gauti skundai, stebėseną. Ji nustatė pažeidimų bei įpareigojo serialą rodančią TV3 televiziją pasiaiškinti. M. Martišius ragina palaukti transliuotojo atsakymų, kuriais remdamasi komisija priims sprendimą. Jis numatomas kitais metais.

LRTK pirmininkas M. Martišius sako, kad serialo uždrausti nebūtų įmanoma bet kuriuo atveju. Jo teigimu, gali būti nutarta, kad tam tikri epizodai būtų žymimi aukštesniu nei N-7 indeksu ir serialas būtų transliuojamas kitu laiku nei dabar – popiet. Anot M. Martišiaus, epizodai, kuriuose nėra netinkamų temų ar kadrų, galėtų būti rodomi įprastai.

„Grėsmės serialui nėra, kad jį uždraus. Klausimas yra tik, ar rodyti epizodai, dėl kurių gauti pranešimai, buvo tinkamai žymėti, ar netinkamai. Mes turime palaukti televizijos pasiaiškinimo ir stebėti, kas tada bus“, – sakė LRTK pirmininkas. 

Numačius pažeidimą transliuotojas gautų įspėjimą (jeigu nusižengta pirmą kartą), kuris galioja 1 metus, arba baudą, jei tai buvo ne pirmas pažeidimas. 

LRTK pirmininkas LRT TELEVIZIJAI patvirtino, kad komisija yra ir anksčiau gavusi skundų dėl „Simpsonų“ serialo. „[Tai buvo skundai] dėl popiežiaus įžeidimo, dėl lytinių santykių propagavimo. Paklausimų arba nusiskundimų būdavo“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ sakė M. Martišius.

Išsamiau – interviu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.