Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.06 21:02

Ko siekia E. Masiulis, paskelbęs apie dalyvavimą Klaipėdos mero rinkimuose

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2018.12.06 21:02

Teismo slenksčius minantis Eligijus Masiulis nustebino netikėta žinia – buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis paskelbė ketinantis siekti Klaipėdos miesto mero posto. Tokią žinią eksparlamentaras paskelbė socialiniame tinkle. „Grįžtu į Klaipėdą“, – pranešimą pradėjo E. Masiulis.

Tačiau politologas Lauras Bielinis tokius teisiamojo užmojus vertina skeptiškai. Anot politologo, E. Masiulis siekia ne mero kėdės, o nukreipti dėmesį nuo toliau tebesitęsiančio vadinamosios „MG Baltic“ bylos teisminio procese, kuriame kaltinimai pareikšti jam, dar keturiems fiziniams ir trims juridiniams asmenims.

„Aš nemanau, kad jis pasiektų šito rezultato, bet šis žingsnis, greičiausiai, sumąstytas ne tam, kad jis taptų Klaipėdos meru, o tam, kad su tuo veiksmu užgožtų informacinį šešėlį, kuris jį dabar slegia“, – komentavo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) politologas.

E. Masiulis yra kaltinamas iš dabar jau buvusio koncerno „MG Baltic“ prezidento Raimondo Kurlianskio paėmęs itin stambaus masto kyšį. Tiek buvęs liberalų vedlys, tiek R. Kurlianskis teigia, kad tai buvo paskola. Teisėsaugos pareigūnai 90 tūkst. eurų grynaisiais rado E. Masiulio automobilyje, vėliau gerokai didesnė pinigų suma rasta buvusio politiko namuose.

L. Bielinis, BNS nuotr.

VDU politologas L. Bielinis paklaustas, ar E. Masiulis dar gali kada nors tikėtis grįžti į politiką apsvarstė du galimus scenarijus: pirmąjį – jei teismas pripažins E. Masiulį kaltu ir antrąjį – jei šiuo metu kaltinamųjų suole sėdintis buvęs politikas bus išteisintas.

„Teoriškai žiūrint, ko gero, jam nevertėtų eiti daugiau į politiką, nes reputacija nepataisomai sugadinta. Jeigu pasibaigus teismui bus nuosprendis jo atžvilgiu, tada manyčiau, kad ta reputacija bus galutinai sužlugdyta. O jei po teisminių procesų jis bus išteisintas, manau, viskas priklausys nuo jo galimybių ir resursų bei pačių Klaipėdos miesto gyventojų žvilgsnio į jį, kaip politiką, kuris praėjo visus pragaro ratus“, – sakė L. Bielinis.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Kol kas apie norą siekti Klaipėdos mero posto yra pranešusi konservatorė Agnė Bilotaitė, liberalas Simonas Gentvilas, dabartinis meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos savivaldybės tarybos narė Nina Puteikienė. Pasak L. Bielinio, dabartinis meras turi šansų laimėti, jei veiks aktyviai ir sugebės įrodyti rinkėjams, kad jis geriausias.

„Šiuo atveju, kai kurie kandidatai yra pakankamai ryškūs ir yra vienodi pagal potencialą ir galimybę laimėti. Vien tai, kad V. Grubliauskas ir šiandien yra meras, yra pademonstravęs save, o kiti dar nebuvo merais, manau, kad tai yra jo savotiškas pliusas ir resursas“, – svarstė politologas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi