Lietuvoje

2018.11.22 23:37

Opozicija skatina iš pareigų trauktis L. Kukuraitį

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.22 23:37

Vaiko mušimu kaltinamos kaunietės Eglės Kručinskienės byla keliauja į teismą. Pareigūnai teigia surinkę pakankamai jos kaltę įrodančių duomenų. Visuomenėje rezonansą sukėlęs įvykis, verčia politikus taisyti vadinamąjį vaikų nemušimo įstatymą. Nors opozicija ragina socialinės apsaugos ir darbo ministrą atsistatydinti, šis trauktis neketina, nors gauna grasinančias žinutes.

Mažamečio mušimu kaltinamos E. Kručinskienės vaikai namuose, tačiau dėl galimo smurto motina dar aiškinsis teisme. Prokurorai jai pateikė kaltinimus. Šis atvejis visuomenę suskaldė į dvi puses, tačiau abi sutaria dėl vieno – vadinamąjį vaikų nemušimo įstatymą reikia taisyti. 

Dėl to socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis skuba aiškintis opozicijai. Pasak šios, svarbiausia problema, kad dabar tėvams, kurie stokoja socialinių įgūdžių, nėra teikiama tinkama pagalba – jie nemokomi rūpintis atžalomis. 

Ministras sako, kad pirmiausia bus aiškiau apibrėžta, kada iš tikrųjų  galima paimti vaikus iš šeimos, kokias alternatyvas turi socialiniai darbuotojai vietoj vaikų paėmimo. Be to, socialiniai darbuotojai gaus filmavimo kameras.

Opozicija sako, kad ministras geras žmogus, bet ne koks vadovas ir ragina jį  trauktis. 

Siūlymas atsistatydinti esą švelniausi pasakymai palyginti su grasinančiomis žinutėmis, kurių sulaukia ministras. 

„Rašo įvairiausiai – kaip mato mane, prastai mane vertina, įkūriau sistemą, kur nežinia, kur veš vaikus, kad yra vaikų pardavimo sistema. Visi mitai, kurie eskaluojami, ateina į mane kaip kaltininką“, – teigia L. Kukuraitis. 

Vadinamasis vaikų nemušimo įstatymas veikia beveik penkis mėnesius. Per juos iš galbūt smurtaujančių šeimų paimta daugiau nei 900 vaikų.

Plačiau apie tai – Aistės Valiauskaitės, Loretos Mačiulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt