Lietuvoje

2018.11.12 12:32

Prasideda oficiali prezidento rinkimų politinė kampanija

Giedrė Trapikaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.11.12 12:32

Prasideda oficiali prezidento rinkimų politinė kampanija. Apie savo ketinimus dalyvauti rinkimuose kol kas yra paskelbę 7 kandidatai. Jiems reikės apskaityti kampanijos išlaidas, pradedama stebėti politinė reklama ir fiksuojami su agitacija susiję pažeidimai.

Iki šiol ketinimus dalyvauti kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose yra pareiškęs ekonomistas Gitanas Nausėda, europarlamentarai Petras Auštrevičius ir Valentinas Mazuronis, Seimo nariai Aušra Maldeikienė ir Naglis Puteikis, filosofas Arvydas Juozaitis ir parlamentarė Ingrida Šimonytė. Praėjusį savaitgalį ji nugalėjo Vygaudą Ušacką pirmą kartą surengtuose konservatorių remiamo kandidato rinkimuose.

Valdantieji „valstiečiai“ kol kas nėra paskelbęs savo kandidato. Partijos pirmininko teigimu, jis paaiškės gruodžio pabaigoje arba sausį – per partijos suvažiavimą.

Politologų kaip galimas kandidatas įvardijamas premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad šiuo metu turi koncentruotis į darbus vyriausybėje.

Prasidėjus oficialiai prezidento rinkimų kampanijai, kandidatais ketinantys keltis asmenys jau gali registruotis. Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkės, kol kas nė vienas pretendentas į kandidatus dar nesiregistravo. Laura Matjošaitytė teigia, kad nuo šio pirmadienio bus kontroliuojamos kampanijos dalyvių išlaidos ir politinė reklama.

Prezidento rinkimai vyks kitų metų gegužę.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje
8

Lietuvoje

2021.02.28 09:22

COVID-19 Lietuvoje: tęsiasi protrūkiai Visagine, nauji atvejai šalies ligoninėse, rusena židiniai įmonėse ir darželiuose

per parą – 356 COVID-19 atvejai, mirė dar 9 žmonės; atnaujinta 11.00
8
Gabrielius Landsbergis
5

Lietuvoje

2021.02.28 12:47

Landsbergis dar ketverius metus laikys konservatorių vairą savo rankose

partijos pirmininkas padėkojo bendražygiams, atnaujinta 19.02
5