Naujienų srautas

Lietuvoje2018.11.12 12:32

Prasideda oficiali prezidento rinkimų politinė kampanija

Prasideda oficiali prezidento rinkimų politinė kampanija. Apie savo ketinimus dalyvauti rinkimuose kol kas yra paskelbę 7 kandidatai. Jiems reikės apskaityti kampanijos išlaidas, pradedama stebėti politinė reklama ir fiksuojami su agitacija susiję pažeidimai.

Iki šiol ketinimus dalyvauti kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose yra pareiškęs ekonomistas Gitanas Nausėda, europarlamentarai Petras Auštrevičius ir Valentinas Mazuronis, Seimo nariai Aušra Maldeikienė ir Naglis Puteikis, filosofas Arvydas Juozaitis ir parlamentarė Ingrida Šimonytė. Praėjusį savaitgalį ji nugalėjo Vygaudą Ušacką pirmą kartą surengtuose konservatorių remiamo kandidato rinkimuose.

Valdantieji „valstiečiai“ kol kas nėra paskelbęs savo kandidato. Partijos pirmininko teigimu, jis paaiškės gruodžio pabaigoje arba sausį – per partijos suvažiavimą.

Politologų kaip galimas kandidatas įvardijamas premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad šiuo metu turi koncentruotis į darbus vyriausybėje.

Prasidėjus oficialiai prezidento rinkimų kampanijai, kandidatais ketinantys keltis asmenys jau gali registruotis. Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkės, kol kas nė vienas pretendentas į kandidatus dar nesiregistravo. Laura Matjošaitytė teigia, kad nuo šio pirmadienio bus kontroliuojamos kampanijos dalyvių išlaidos ir politinė reklama.

Prezidento rinkimai vyks kitų metų gegužę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi