Lietuvoje

2018.11.05 20:32

E. Gentvilas: Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyriaus laukia reorganizacija

BNS2018.11.05 20:32

Liberalų sąjūdžio Etikos ir skaidrumo komisijai nusprendus, kad partijos valdyba neviršijo įgaliojimų panaikindama sostinės skyriaus sprendimą savivaldos rinkimuose dalyvauti ne su partijos, o  rinkimų komiteto sąrašu, liberalsąjūdiečių lyderis Eugenijus Gentvilas pranešė apie Vilniaus skyriaus laukiančią pertvarką.

„Vilniaus skyrius bus reorganizuojamas“, – BNS pirmadienį sakė Liberalų sąjūdžio vadovas.

„Vilniaus skyrius pažeidė partijos valdybos sprendimus, t.y., ir įstatus. Po to gavo nurodymą sušaukti naują susirinkimą. Nesušaukė. Skyriaus pirmininkė ir pavaduotojas išėjo. Nebėra skyriaus vadovų. Nebėra, kas gali kviesti skyriaus susirinkimus, o skyriuje liko apie tūkstantis narių“, – teigė E. Gentvilas.

Pasak jo, apie skyriaus pertvarką paskelbs partijos valdyba. „Paves surinkti skyrių ir išsirinkti jam vadovybę bei dirbti toliau“, – teigė E. Gentvilas. 

Valdybos posėdis numatytas trečiadienį.

„Planuojame iki lapkričio 20 dienos sušaukti naują skyriaus steigiamąjį susirinkimą“, – tvirtino jis.

Buvusi liberalsąjūdiečių Vilniaus miesto skyriaus vadovė, parlamentarė Aušrinė Armonaitė jau pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio. 

Buvęs jos pavaduotojas Vytautas Mitalas prieš kelias dienas facebooke taip pat pranešė palikęs partiją.

Spalio 17-ąją partijos Liberalų sąjūdžio valdyba panaikino Vilniaus miesto skyriaus sprendimą savivaldos rinkimuose dalyvauti ne su partijos, o naujai buriamo rinkimų komiteto sąrašu. Iki spalio 31-osios Vilniaus skyrius turėjo atšaukti siekius savivaldos rinkimuose dalyvauti su komiteto sąrašu. Bet skyrius to nepadarė.

Vilniaus meras, buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius, žadantis siekti dar vienos sostinės vadovo kadencijos, jau pristatė visuomeninio rinkimų komiteto „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ komandą ir idėjas. Jis partiją taip pat paliko.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitų metų kovą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.